W pałacyku po bitwie.... Zapraszamy na przedstawienie teatralne.

START:    16 czerwca 2018

Tomasz Paciorek MOK StowarzyszenieMPS

 11 czerwca 2018    14:22

Szanowni Państwo, w dniu 16 czerwca 2018 r. o godz. 19:00 (sobota) na scenie gościnnego Mareckiego Ośrodka Kultury odbędzie się przedstawienie teatralne pt. "W pałacyku po bitwie..." To kolejna "żywa" lekcja historii, którą przygotowali specjalnie dla Państwa aktorzy ze Stowarzyszenia MARKI-PUSTELNIK-STRUGA.

W 100 lecie odzyskania przez Polskę niepodległości postanowiliśmy przygotować dla Państwa inscenizację o Bitwie Warszawskiej. Przeniesiemy Państwa do sierpnia 1920 r. Oprócz znanych już Państwu postaci historycznych związanych z Markami, m.in.: Flory i Johna Briggsów, Alfreda i Augusty Briggsów, księdza Jakuba Dąbrowskiego, budowniczego mareckiej świątyni, gospodyni Jadzi, pojawią się nowe postaci: generał Lucjan Żeligowski, w którego rolę wcieli się znany Państwu Zbigniew Paciorek, generał Jan Rządkowski, w którego rolę wcieli się Robert Mielczarek, Charles Whitehead, w którego rolę wcieli się Bartek Kryca i Eleonora z domu Wedel, którą zagra Daria Woźniak.

Zapraszamy Państwa bardzo serdecznie do Mareckiego Ośrodka Kultury przy ul. Fabrycznej 2 w Markach, 16 czerwca 2018 r. o godz. 19:00.

Poniżej zaproszenie na przedstawienie KLIKNIJ TUTAJ

Galeria

zdjecie: 111961
zdjecie

Tomasz Paciorek

Absolwent Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego oraz studiów doktoranckich w zakresie ekonomii w Instytucie Pracy i Spraw Socjalnych w Warszawie. Pracownik w administracji państwowej.

Pasjonat lokalnej historii, autor licznych opracowań na temat Marek, członek Stowarzyszenia Marki-Pustelnik-Struga. Od 2010 r. radny miasta Marki.

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry