Video zaproszenie na spektakl pt.: W pałacyku po bitwie.

START:    16 czerwca 2018

Tomasz Paciorek MOK StowarzyszenieMPS

 13 czerwca 2018    11:09

Szanowni Państwo, w załączonym filmiku możecie Państwo zobaczyć jedną ze scen z przygotowanego przez aktorów ze Stowarzyszenia MARKI-PUSTELNIK-STRUGA spektaklu pt. "W pałacyku po bitwie...", nawiązującego do wydarzeń z sierpnia 1920 r., które miały miejsce w Markach, w Pałacyku Briggsów.

W rolę Flory Briggs wcieliła się Bogusia Sieroszewska. Generała Lucjana Żeligowskiego zagra Zbigniew Paciorek, a generała Jana Rządkowskiego - Robert Mielczarek

Zapraszamy Państwa bardzo serdecznie na scenę Mareckiego Ośrodka Kultury przy ul. Fabrycznej 2 w Markach w dn. 16 czerwca 2018 r. o godz. 19:00.

Wstęp wolny!

Video zaproszenie KLIKNIJ TUTAJ

Inscenizacja teatralna oparta jest na podstawie opowiadania Stefana Żeromskiego pt.: Na probostwie w Wyszkowie, specjalnego wydania Kuriera Warszawskiego z 15 sierpnia 1920 r. i wspomnień wojennych gen. Lucjana Żeligowskiego.

Galeria

zdjecie: 112006
zdjecie

Tomasz Paciorek

Absolwent Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego oraz studiów doktoranckich w zakresie ekonomii w Instytucie Pracy i Spraw Socjalnych w Warszawie. Pracownik w administracji państwowej.

Pasjonat lokalnej historii, autor licznych opracowań na temat Marek, członek Stowarzyszenia Marki-Pustelnik-Struga. Od 2010 r. radny miasta Marki.

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry