Marta Bańkowska z Marek Mistrzynią Polski!

Michał Suchecki UKSStruga

 20 czerwca 2018    01:31

Ogromnym sukcesem zakończyły się rozgrywane w Sępólnie Krajeńskim Mistrzostwa Polski Kobiet w warcabach 100-polowych - po raz pierwszy po tytuł sięgnęła Marta Bańkowska - zawodniczka UKS Struga i mieszkanka Marek. To największe dotychczas osiągnięcie w dynamicznej karierze naszej młodej Arcymistrzyni i powtórzony największy sukces w ponad 20-letniej historii klubu!

[caption id="attachment_112250" align="aligncenter" width="600"] Zwyciężczynie Mistrzostw Polski Kobiet (od lewej): Katarzyna Stańczuk, Marta Bańkowska, Natalia Sadowska; fot. A.Biadasiewicz[/caption]

Był rok 2003 kiedy Edyta Suchecka wywalczyła Mistrzostwo Polski Kobiet w warcabach 100-polowych. Dla UKS Struga - klubu święcącego tryumfy w klasycznej odmianie gry (w warcabach 64-polowych klub do tej pory doczekał się m.in. 3 Mistrzów Polski, którzy łącznie po tytuł sięgali 8-krotnie) było to wielkie i zarazem niespodziewane osiągnięcie - jak się później okazało, przez długie lata nie udawało się go powtórzyć.

Kiedy Edyta zdobywała tytuł, Marta miała niespełna 3-lata. Swoją przygodę z warcabami w UKS Struga rozpoczęła 5 lat później i wkrótce zaczęła odnosić pierwsze zwycięstwa w rozgrywkach młodzieżowych. Ostatnie lata to nieprzerwana passa sukcesów w juniorskich Mistrzostwach Polski - na najwyższym stopniu podium Marta stawała 6 razy z rzędu!Te osiągnięcia pozwalały upatrywać w Marcie jedną z kandydatek do medalu tegorocznych Mistrzostw Polski Kobiet. Faworytkami były jednak znakomite rywalki - Mistrzyni Świata sprzed 2 lat Natalia Sadowska (Mazovia Mińsk Mazowiecki), oraz broniąca tytułu Arleta Flisikowska (Zuch Rychlik) - obie mające bardzo udane starty w niedawnych turniejach z cyklu Pucharu Świata.

Turniej nie rozpoczął się dla Marty pomyślnie - tylko remis w pierwszej rundzie z niżej notowaną rywalką. Jednak w pozostałych partiach Marta spisała się rewelacyjnie zwyciężając 5-krotnie i notując jeden remis (z drugą ostatecznie Kasią Stańczuk z Olymp Błonie). Tytuł Marta wywalczyła w znakomitym stylu, w pełni zasłużenie. Podczas jednych Mistrzostw pokonać w bezpośrednich pojedynkach 2 znacznie wyżej notowane rywalki - Mistrzynię Świata i 3-krotną Mistrzynię Polski - to wielki wyczyn!

Tym samym po 15 latach wychowanka UKS Struga ponownie zostaje Mistrzynią Polski w warcabach 100-polowych! Po tak długim oczekiwaniu - radość tym większa! Marto - ogromne gratulacje!

To jednak nie jedyne znakomite wiadomości z Mistrzostw Polski. Dzięki bardzo dobrej postawie pozostałych reprezentantek klubu - Klaudii Adamczyk (7 miejsce) i Teresy Jóśk (14) - nasze Panie zwyciężyły w klasyfikacji drużynowej! Gratulujemy!

Paweł Suchecki

Galeria

zdjecie: 112248
fot. 1

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry