W PAŁACYKU po BITWIE - videorelacja z mareckiej inscenizacji o angielskiej rodzinie Briggsów i Bitwie Warszawskiej 1920 r.

Bogusława Sieroszewska StowarzyszenieMPS

 9 lipca 2018    23:49

 

Szanowni Państwo,

Jak wcześniej informowaliśmy, 16 czerwca br. na deskach nowej sceny Mareckiego Ośrodka Kultury odbyła się premiera najnowszej sztuki o historii Marek pt. "W Pałacyku po Bitwie", która przybliża losy angielskiej rodziny Briggsów i Whiteheadów w kontekście Bitwy Warszawskiej 1920 r.

Do niedawna, informacja o mieszczącym się w 1920 r. sztabie oraz kwaterze generałów Wojska Polskiego - gen. Lucjana Żeligowskiego i gen. Jana Rzadkowskiego, uwieczniona na marmurowej tablicy na fasadzie Pałacyku Briggsów,  była nieznana szerszej publiczności. Dzięki aktorom ze Stowarzyszenia Marki-Pustelnik-Struga, zapomniana historia nagle staje jak żywa przed oczami mareckiej widowni.

 Zachęcamy do obejrzenia wideorelacji z inscenizacji nagranej amatorską kamerą. W tym celu należy kliknąć poniżej:

 Kliknij tutaj

 

Ponadto, informujemy, że                 pamiątkowe  książeczki z premiery,

zawierające scenariusz najnowszej sztuki pt. W Pałacyku po Bitwie, są do nabycia za dowolną opłatą w sklepiku pod chórem w kościele parafii św. Izydora.

Kamera:   Artur Rytel-Andrianik, Marcin Skotnicki

Galeria

zdjecie: 112725
fot. 1
fot. 2
zdjecie

Bogusława Sieroszewska

Wiceprezes Stowarzyszenia Marki-Pustelnik-Struga. Absolwentka filologii angielskiej Uniwersytetu Warszawskiego z dyplomami Cambridge. Zajmuje się nauczaniem języka angielskiego w Markach i Warszawie, również przez skype'a!

Pasja - najnowsza historia Polski: Żołnierze Niezłomni Powstania Antykomunistycznego, Sierpień'80, marecka historia angielskich Braci Briggsów, fabrykantów i dobrodziejów Marek, opisana osobiście w Roczniku Mareckim tom II.

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry