Z Niepokalanowa do Marek...

START:    12 października 2018

Marek Kroczek AkcjaKatolicka

 14 lipca 2018    16:04

"100 lat nadziei i miłosierdzia" to tytuł zainstalowanej (nie przypadkowo w 13. dniu lipca) wystawy poświęconej setnej rocznicy objawień w Fatimie.Na ośmiu planszach zaprezentowane są wydarzenia związane z historią objawień i jej wpływu na rozwój kultu Niepokalanego Serca Maryi w Świecie.
Wcześniej ekspozycja gościła w klasztorze Ojców Franciszkanów w Niepokalanowie. Marki są drugim etapem jej wędrówki po polskich parafiach.
Wystawa została celowo wyeksponowana na ogrodzeniu naszego kościoła, by swoim przesłaniem przemawiać do mieszkańców podążających do codziennych zajęć: pracy, szkoły...

Koszty związane z przejęciem wystawy zostały pokryte w całości ze środków finansowych Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej przy parafii Św. Izydora w Markach, zostały one złożone jako ofiara na Dzieło Zawierzeń Maryjnych w klasztorze Ojców Franciszkanów.

Szczególne podziękowania składamy Panu Edmundowi Rozmarynowskiemu za bezinteresowny transport oraz Pani Darii Woźniak za profesjonalne zdjęcia.

Zapraszamy do oglądania wystawy w rzeczywistości.

Marek Kroczek, Prezes Akcji Katolickiej Marki

Galeria

zdjecie: 112854
fot. 1
fot. 2
fot. 3
zdjecie

Marek Kroczek

Współpracuje z portalem marki.net.pl od 2004 roku.
Prezes Mareckiej Akcji Katolickiej.
Radny, przewodniczący Komisji Oświaty Kultury i Sportu Rady Miasta Marki w latach 2006-2010. Pomysłodawca, realizator imprez rodzinno-rekreacyjnych, ogólnomiejskich konkursów międzyszkolnych i wielu innych przedsięwzięć. Organizator wyjazdów rodzinnych oraz pielgrzymek krajowych i międzynarodowych.

Autor hasła MARKOWE MARKI.
Z pasją pomaga innym... zapominając o sobie.
Miłośnik wszystkich zwierząt, dużych i małych.. tych co skaczą i fruwają...

akcja.marki.net.pl

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry