XIII sesja Rady Miasta - 14 listopada 2007 - program

Krystyna Siennicka RadaMiastaMarki

 8 listopada 2007    13:09

Przewodnicząca Rady Miasta zwołała kolejną, 13 sesję rady. Program posiedzenia jest dość obszerny. Samo posiedzenie zapowiada się ciekawie. Jednym z pierwszych punktów jest informacja o pracy burmistrza od 25 września do 6 listopada 2007 roku. Jest to informacja, składana przez burmistrza w zasadzie na każdej sesji. Jeśli przerwa między sesjami jest krótka, burmistrz nie składa informacji. Emocji większych takie informacje raczej nie powodują.

W kolejnym punkcie obrad rada ma zająć się problemem bezpieczeństwa i porządku publicznego w naszym mieście. Zapowiada się ciekawa dyskusja. Zaproszono do udziału w sesji, cały szereg osób zajmujących się bezpieczeństwem.
- Przewodniczącego Komisji Bezpieczeństwa i Ochrony Środowiska Rady Powiatu Wołomińskiego, Andrzeja Olszewskiego;
- radnych powiatu wołomińskiego - Adama Kopczyńskiego, Pawła Porębskiego, Ryszarda Węsierskiego.
- Przewodniczącego Komisji Bezpieczeństwa i Porządku przy Staroście, Macieja Urmanowskiego

Zaproszeni zostali także, zawodowo zajmujący się tematyką bezpieczeństwa:
? Prokurator Rejonowy w Wołominie, Arkadiusz Matusiak
? Komendant Powiatowy Policji w Wołominie, insp. Jerzy Piątkowski
? Komendant Komisariatu Policji w Markach, mł. asp. Robert Zastawny
? Komendant Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wołominie, bryg. inż. Roman Gołębnik
Nie wiem, czy czas pozwoli wszystkim gościom na zabranie głosu w dyskusji. Byłaby szkoda wielka, gdyby tak się nie stało. Ja osobiście liczę na ciekawą dyskusję. Każdy zaproszony gość - to inny punkt spojrzenia.

Następny punkt - raczej specjalistyczny - to rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie ?Założeń do planu zaopatrzenia w ciepło, energię elektryczną i paliwa gazowe Miasta Marki?. Mam cichą nadzieję, że program ten zostanie upubliczniony. Interesuje mnie, co wynika z takiego planu dla zwykłego mieszkańca naszego miasta, takiego jak ja.

Rada zajmie się także ustaleniem na rok 2008 regulaminu interesującego nauczycieli. Chodzi o określenie wysokości dodatków przysługujących nauczycielom - za wysługę lat, motywacyjnego, funkcyjnego, za warunki pracy. Określone mają być także warunki na jakich przyznawane są te dodatki. Ponadto mają zostać także określone zasady obliczania i wypłacania wynagrodzenia za godziny ponadwymiarowe i godziny doraźnych zastępstw.

Kolejnym projektem którym zajmie się rada, jest uchwała w sprawie wyrażenia zgody na odpłatne nabycie do zasobu nieruchomości gminnych, nieruchomości osób fizycznych.
Prawdopodobnie chodzi o nieruchomości przeznaczone pod drogi gminne. Ale to okaże się na sesji.

Tradycyjnie, sesję zamykają dwa punkty - interpelacje i zapytania radnych oraz na zakończenie, sprawy różne.

Krystyna Siennicka
Informacja o sesji -
http://bip.marki.pl/pl/bip/rada_miasta/rada_2006_2010/01/13

Galeria

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry