Akcja "Graj w BIAŁO-CZERWONE"

Piotr Sztompke DrużynaAverta

 8 listopada 2007    16:21

'Graj w biało-czerwone' to hasło niezwykłej akcji społecznej, która odbędzie się 11 listopada br. w dniu Narodowego Święta Niepodległości. W tym roku przedsięwzięcie Hufca ZHP Warszawa Praga Północ im. Wigierczyków odbędzie się równocześnie w trzech dzielnicach Warszawy: na Białołęce, Targówku, Pradze Północ oraz w Markach. Organizatorzy zakładają, że w tegorocznej edycji akcji weźmie udział 200 harcerzy oraz ok. 1,5 tysiąca mieszkańców Warszawy. Celem akcji jest rozbudzenie wśród warszawiaków dumy z dokonań przodków, a także wzmocnienie poczucia tożsamości narodowej. Chcemy również, aby w dniu Narodowego Święta Niepodległości flagi narodowe zawisły na większości miejskich posesji. W ramach akcji na Targówku, Pradze Północ i w Markach odbędzie się happening 'Graj w biało-czerwone'. Harcerze, wraz z przybyłymi mieszkańcami, utworzą przy pomocy kartonów w kolorach białym i czerwonym flagę narodową o wymiarach 10 m na 7 m.

Akcja ?Graj w biało-czerwone!? w Markach, odbędzie się 11.11.2007r po zakończeniu uroczystości związanych Narodowym Świętem Niepodległości przy Zespole Szkół numer 2 na ulicy Wczasowej 5. Planowana godzina akcji ?Graj w biało-czerwone?: 11.30

Akcja odbędzie się również w następujących miejscach:Targówek - 10.11.2007, godzina 13:00 - Park Bródnowski
Praga Północ - 11.11.2007, godzina 10:00 - Plac Wileński
Białołęka - 11.11.2007 w następujących miejscach (skrzyżowania ulic):
Hanki Ordonówny i Światowida - godz. 10.00
Myśliborskiej i Porajów - godz. 11.00
Ćmielowskiej i Światowida - godz. 12.00

Honorowy patronat nad przedsięwzięciem objęli:
Burmistrz Dzielnicy Targówek - pan Grzegorz Zawistowski,
Burmistrz Dzielnicy Praga Północ - pani Jolanta Koczorowska,
Burmistrz Dzielnicy Białołęka - pan Jacek Kaznowski,
Komendant Hufca ZHP Warszawa Praga Północ im. Wigierczyków - hm. Grzegorz Chwiłoc - Fiłoc.

dh Piotr Sztompke

Galeria

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry