17 sierpnia 2018    13:40

Nie wszyscy wiedzą, co się dzieje na peryferiach Marek. A dzieje się baaaardzo dużo. Modernizacja ulic na mareckim Zieleńcu niedługo dobiegnie końca (wczesną jesienią tego roku). To jedna z największych, po wybudowaniu sieci kanalizacyjnej i wodociągowej, inwestycji miejskich w tym rejonie. Firma Strabag, która jest generalnym wykonawcą tych prac, zgodnie z planem realizuje poszczególne etapy robót.  Ulica Główna wzbogacona o kanalizacją deszczową uzyska także nową nawierzchnię asfaltową (pierwsza warstwa już jest położona), a równolegle do niej przebiegać będą nowa ścieżka rowerowa i chodnik. Mieszkańcy bocznych od niej uliczek (Przyleśnej, Wschodniej, Wiśniowej, Zachodniej i Strzeleckiej) już teraz mogą cieszyć się nową nawierzchnią z kostki i sprawdzonym podczas ostatniej ulewy odwodnieniem. Przy placu zabaw i kapliczce wygospodarowano kilka miejsc parkingowych. Zaplanowane na tzw. łączniku ul. Głównej z Wesołą i Stawową wyniesione skrzyżowanie będzie gwarantowało bezpieczeństwo zarówno dla pieszych, rowerzystów, jak i kierowców.  Trzeba przyznać, że już na tym etapie widoczna jest znacząco korzystna zmiana estetyki tego rejonu.   Zielona trawa, która przykryje gołe w tej chwili pasy ziemi biegnące wzdłuż uliczek, będzie pięknym uzupełnieniem modernizacji tego leżącego na obrzeżach miasta obszaru.  Jedyną skazą na tym pięknym obrazku Zieleńca pozostaje zaniedbany i szczątkowo zagospodarowany teren Placu Zgody. Gdyby w przyszłości udało się go odpowiednio doposażyć, to Zieleniec mógłby niewątpliwie stać się wizytówką estetycznych miejsc w Markach.

Galeria

zdjecie: 113449
fot. 1
fot. 2
fot. 3
fot. 4
fot. 5
fot. 6

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry