Zawodnik UKS Struga 8 w świecie!

11 listopada 2007    23:10

SaarbrückenPrzez ponad tydzień niemieckie miasto Saarbrücken gościło najlepszych warcabistów rywalizujących o tytuł Mistrza Świata. Wśród nich znalazło się trzech reprezentantów Polski, w tym dwóch zawodników UKS "Struga".

Mistrzostwa zostały rozegrane w dniach 01-10.11.2007. Wystartowało w nich 26 zawodników - najwięcej, bo aż 7 z Rosji. Nie zabrakło też reprezentantów Brazylii, Izraela, Kazachstanu, Litwy, Mołdawii, Polski, Ukrainy, Uzbekistanu, oraz gospodarzy - Niemiec. Barw naszego kraju bronili Mariusz Szczepaniak oraz dwaj zawodnicy UKS "Struga" - Michał Janicki i Maciej Łukasiewicz. Dla obu naszych warcabistów był to debiut w Mistrzostwach Świata. Konfrontacja sił z najlepszymi zawodnikami globu wypadła dla nich nadspodziewanie pomyślnie.

Na szczególne uznanie zasługuje występ Michała Janickiego, który szybko znalazł dla siebie miejsce wśród arcymistrzów i mistrzów międzynarodowych. Po porażce w pierwszej rundzie, na tyle skutecznie odrabiał straty do liderów, że przed ostatnią rundą fazy zasadniczej turnieju znajdował się na pozycjach 4-6. Remis w ostatniej rundzie pozwoliłby mu walczyć o miejsca 1-8 w fazie finałowej mistrzostw. Niestety, Michał przegrał z późniejszym Wicemistrzem Świata i przyszło mu toczyć bój "tylko" o pozycje 9-16. Ostatecznie uplasował się na 13 miejscu, tuż przed kolejnym z naszych rodaków - Mariuszem Szczepaniakiem.

Nieco słabiej radził sobie drugi z reprezentantów naszego klubu - Maciej Łukasiewicz. Choć walczył dzielnie nie udało mu się zakwalifikować do finałowej fazy mistrzostw.

Jeszcze lepiej wypadli nasi zawodnicy w mistrzostwach w grze błyskawicznej - Mariusz Szczepaniak zajął 14 miejsce, Maciej Łukasiewicz 13, natomiast Michał Janicki uplasował się na znakomitej 8 pozycji! Może z kolejnych Mistrzostw Świata, które odbędą się w przyszłym roku w Brazylii, nasi reprezentanci powrócą z medalami?