Młodzieżowa Rada Miasta

Rafał Redeł TPM

 3 maja 2005    21:24

Towarzystwo Przyjaciół Marek (TPM) chcąc uczcić w sposób szczególny Święto Konstytucji 3 Maja wyszło z inicjatywą do Rady Miasta Marki oraz do dyrekcji i grona pedagogicznego mareckich szkół z wnioskiem o powołanie Młodzieżowej Rady Miasta na mocy art. 5b. Ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (tekst jednolity, Dz.U.01.142.1591) oraz o nadanie jej statutu określającego tryb wyboru członków i zasady działania. Wniosek TPM zostanie przedstawiony na posiedzeniu Rady Miasta Marki w dniu 27 kwietnia. Inicjatywa jednocześnie została skierowana do dyrekcji i grona pedagogicznego mareckich szkół.

Celem powołania Młodzieżowej Rady jest kształtowanie i utrwalanie postaw demokratycznych oraz idei samorządności i społeczeństwa obywatelskiego wśród młodzieży, a także wyrabianie umiejętności podejmowania decyzji.

Istotą działania jest propagowanie wiedzy na temat zasad funkcjonowania samorządu terytorialnego, kształtowanie nawyków korzystania z procedur demokratycznych, a także wyrabianie umiejętności podejmowania decyzji.

Powstanie Rady pozwoliłoby na zintegrowanie środowisk młodzieżowych oraz umożliwiłoby młodym ludziom prezentowanie swoich postaw, komunikowanie potrzeb i oczekiwań władzom miasta.
Inicjatywa pobudzałaby młodych ludzi do aktywnego działania w swoim środowisku.

Pierwsze wybory do Młodzieżowej Rady Miasta Marki odbędą się już jesienią 2005 roku. Towarzystwo Przyjaciół Marek przygotowało do tego celu projekt Statutu Młodzieżowej Rady Miasta Marki. Mamy nadzieję, że nasza inicjatywa zostanie życzliwie przyjęta, a jej ogłoszenie będzie stanowiło wyjątkowy sposób uczczenia Święta Konstytucji 3 Maja .

Sylwia Kwas
[05.2005]

Galeria

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry