Niewiarygodni radni!? Wybierzcie mądrze!

Arkadiusz Werelich PowiatWołomiński

 6 września 2018    15:48

W połowie sierpnia premier Mateusz Morawiecki ogłosił datę wyborów samorządowych, które odbędą się 21 października. Decyzja ta formalnie rozpoczęła kampanię wyborczą i dała zielone światło kandydatom do prezentowania swoich pomysłów na lepsze jutro lokalnego samorządu?

Na początku należałoby zadać pytanie, czy każda osoba, która startuje w wyborach, a później zostaje radnym/radną nadaje się do sprawowania tej odpowiedzialnej funkcji? Moim zdaniem - NIE! Postaram się podzielić swoimi spostrzeżeniami, które na przełomie ostatnich lat pozwalają mi na powyższe stwierdzenie.

W lokalnym samorządzie działam od 2010 roku, gdzie w kadencji 2010-2014 wykonywałem mandat radnego miasta Marki, a obecnie od 2014 jestem radnym powiatu wołomińskiego. Zawsze starałem się i staram wykonywać powierzoną przez Mieszkańców funkcję najlepiej jak to tylko możliwe. Zawsze starałem się i staram być radnym dostępnym i reagującym na zgłoszenia Mieszkańców. Najważniejsze jednak jest to, że przez cały ten okres ? byłem i jestem radnym, a nie bywałem i nim bywam!

Nie ukrywam, że irytowało mnie i irytuje, gdy radni budzili się do życia na umowny miesiąc przed wyborami, licząc na to, że dziesiątkami obietnic, setkami plakatów i tysiącami ulotek zmanipulują Mieszkańców na kolejne kilka lat. Radnym, którzy wychodzą z takiego założenia należy przypominać, że kadencja trwała cztery lata i to był ten czas, w którym należało aktywnie działać, a nie w ostatni miesiąc przed wyborami udawać jak bardzo zależy im na dobru Mieszkańców. Moim zdaniem postawy niektórych radnych świadczą jedynie o tym, że nie mają za gorsz wstydu, bo jak inaczej określić osoby, które nic nie robiąc przez cztery lata, bez mrugnięcia oka zapewniają Mieszkańców, że w nadchodzącej kadencji będą tymi jedynymi, najlepszymi? W mojej ocenie takie osoby są zupełnie niewiarygodne!

Jestem przekonany, że właśnie przez takie negatywne postawy niektórych radnych, a nie jest ich wcale tak mało - w społeczeństwie funkcjonuje termin - radny, bezradny.

Na koniec mojego krótkiego wywodu chcę zaapelować do Czytelników - Wybierzcie mądrze! Kierujcie się swoimi spostrzeżeniami i oceną pracy danego kandydatka dla lokalnej społeczności, ale przede wszystkim nie dajcie się zmanipulować!

36281493_1834736949927560_5572650127312551936_o

Galeria

zdjecie: 114102
zdjecie

Arkadiusz Werelich

Oddany lokalnym sprawom, samorządowiec, radny powiatu wołomińskiego, społecznik.

www.werelich.net

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry