Zdobyliśmy środki na defibrylator dla OSP

Tadeusz Markiewicz UMMarki

 10 września 2018    15:07

Ochotnicza Straż Pożarna w Markach otrzymała defibrylator oraz torbę ratowniczą dzięki środkom pozyskanym z Funduszu Sprawiedliwości.Miasto Marki otrzymało dofinansowanie w wysokości 99% kosztów zakupu defibrylatora oraz torby ratowniczej, deski ortopedycznej i szyn do stabilizacji poszkodowanego dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Markach. Środki pochodzą z konkursu ogłoszonego przez Ministerstwo Sprawiedliwości.

W ramach ogłoszonego konkursu można było złożyć wniosek o zakup wyposażenia i urządzenia ratownictwa, niezbędnych do udzielenia pomocy poszkodowanym bezpośrednio na miejscu popełnienia przestępstwa. Ministerstwo Sprawiedliwości na ten cel przeznaczyło 100 mln złotych. O wsparcie mogły ubiegać się jednostki samorządu terytorialnego. Za ich pośrednictwem sprzęt ratowniczy trafi do poszczególnych jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej.

O tym, jak ważna jest powszechna dostępność do defibrylatorów przekonaliśmy się w Markach w miniony piątek, kiedy to mężczyzna zasłabł na przystanku autobusowym. Dzięki akcji ratunkowej z użyciem automatycznego defibrylatora zewnętrznego zamontowanego na budynku urzędu miasta poszkodowanemu udało się przywrócić akcję serca.

Zadanie współfinansowano ze środków Funduszu Spójności, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości.

logotyp MS MF

Galeria

zdjecie: 114453
zdjecie

Tadeusz Markiewicz

Zaręczony z samorządem, w poprzednim wcieleniu redaktor, wydawca, nieustająco marecki bloger

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry