Marki - miasto przyjazne rowerzystom

Tadeusz Markiewicz UMMarki

 23 września 2018    16:38

Otrzymaliśmy wyróżnienie za zaangażowanie w przedsięwzięcia dla miłośników rowerów.Budowa dróg rowerowych, toru typu pumptrack, mobilne miasteczko ruchu drogowego, zawody sportowe oraz cykliczne akcje z zakresu bezpieczeństwa - to nie mogło umknąć uwagi jury konkursu organizowanego przez Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze (PTTK). Marki otrzymały wyróżnienie "Gmina Przyjazna Rowerzystom 2018" w VII edycji tej ogólnopolskiej rywalizacji. Wyróżnienie odebrał burmistrz Jacek Orych podczas targów Bike Expo w Kielcach, które odbywały się 13 września.

To cenne wyróżnienie, gdyż mierzyliśmy się z gminami i miastami, które są znanymi kurortami turystycznymi,  oraz bogatymi miastami wojewódzkimi. Jury doceniło skalę inwestycji, przemyślane i planowanie połączenia z sąsiednimi miastami oraz udogodnienia w codziennym wyborze środka transportu, jakim będzie wdrożony za kilka tygodni system wypożyczalni roweru miejskiego "KołoMarek".

AT

Galeria

zdjecie: 114867
zdjecie

Tadeusz Markiewicz

Zaręczony z samorządem, w poprzednim wcieleniu redaktor, wydawca, nieustająco marecki bloger

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry