Błyskawiczny awans w rankingu Wspólnoty

Paweł Pniewski UMMarki

 26 września 2018    15:02

Pukamy do pierwszej setki najwięcej inwestujących samorządów.

Co roku Wspólnota, pismo samorządu terytorialnego, publikuje ranking "Liderzy inwestycji". Jest to zestawienie województw, powiatów i gmin, które najwięcej inwestują w przeliczeniu na głowę mieszkańca. Marki są klasyfikowane w kategorii "miasta inne" (czyli najprościej mówiąc - mniejsze). Na 590 miast znaleźliśmy się na 121 miejscu. W tym miejscu warto zaznaczyć, że dwa lata temu byliśmy na 463 miejscu, a rok temu na 332.

O miejscu w rankingu nie decyduje kapituła, ale wyłącznie twarde dane. Autorzy raportu obliczają średnią wysokość inwestycji z trzech lat (w tym wypadku 2015-2017), następnie rezultat dzielą przez liczbę mieszkańców. Tak uzyskują końcowy wskaźnik, czyli wartość wydatków majątkowych w przeliczeniu na głowę mieszkańca.

- Nasz wynik wynosi 701 zł. Z takim rezultatem możemy już "konkurować" ze znacznie większymi od Marek miastami. Jest on niewiele niższy niż w przypadku Włocławka (720 zł) i Chorzowa (713 zł), większy niż w przypadku Zamościa, Jeleniej Góry czy Kołobrzegu - mówi Jacek Orych, burmistrz Marek.

Patrząc na wysokość naszych tegorocznych inwestycji - za rok będziemy zapewne w pierwszej setce w licznie reprezentowanej kategorii mniejszych miast!

Całość raportu Wspólnoty - TUTAJ

Galeria

zdjecie: 114994
zdjecie

Paweł Pniewski

Paweł Pniewski, przewodniczący Rady Miasta Marki, prezes zarządu stowarzyszenia Grupa Marki 2020, członek Mareckiego Stowarzyszenia Gospodarczego.
Społecznik, podróżnik, wielbiciel kultury kulinarnej.
Związany z mareckim samorządem od 2010 roku. Z portalem współpracuje od 2009 roku.

pniewski.wordpress.com

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry