Nie daj się zabić - Echo Podwarszawskie nr 18

Krzysztof Bychowski

 13 listopada 2007    11:19

Mgła i szybko zapadający zmierzch to ogromne zagrożenie dla cyklistów, którzy poruszają się źle oświetlonym pojazdem. Policja na terenie powiatu wołomińskiego za darmo okleja rowery, żeby były dobrze widoczne po zmierzchu.

Właściwe oznakowanie roweru jest ważne szczególnie jesienią, kiedy szybko zapada zmrok. Wtedy dochodzi do największej liczby wypadków - kierowcy samochodów zbyt późno dostrzegają rowerzystów. Problem jest szczególnie dotkliwy w słabo oświetlonych uliczkach. Nie trzeba nikogo przekonywać, że w zderzeniu roweru z samochodem, ten pierwszy jest bardziej poszkodowany.

Aby temu zapobiec, rowerzyści mogą zgłosić się do dowolnej jednostki policji na terenie powiatu wołomińskiego i za darmo okleić rower specjalną folią odblaskową, dzięki której pojazd będzie widoczny nawet z 200 metrów. Policjanci sami nakleją folię, aby mieć pewność, że znajdzie się we właściwym miejscu. Akcja będzie prowadzona do wyczerpania zapasów elementów odblaskowych. Warto pamiętać, że zgodnie z prawem rower musi mieć z przodu białe lub żółte światło, natomiast z tyłu czerwone odblaskowe oraz czerwoną lampkę, która może migać. Konieczny jest także sprawny hamulec oraz dzwonek.

Cehadeiwu


Echo Podwarszawskie zaprasza do lektury nowego wydania.

W numerze:
 - Agonia mafii wołomińskiej
 - Wołomiński basen - czy trzeba go zamknąć?
 - Co z tym monitoringiem?
 - Czy czujesz się bezpiecznie?
 - Zimno, zimniej...
 - 1 Listopada
 - Cymbergaja czas przypomnieć
 - Nocny na święta?
 - Balicki jak zwykle
 - Znów polują na starszych
 - Nie daj się zabić
 - Bili i nagrywali
 - W skrócie
 - Czego nauczy cię starszy kolega?
 - Potrzebne budy i koce

Galeria

zdjecie

Krzysztof Bychowski

Rednacz portalu, jeden z jego pomysłodawców i twórców - odpowiedzialny za stronę techniczną i organizacyjną całego przedsięwzięcia.

Mieszkaniec Marek od 1995 roku, właściciel firmy zajmującej się tworzeniem stron internetowych - ACTIVENET www.avn.pl

@ RedNacz małpa marki kropka net kropka pl, 501 271 048

www.avn.pl

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry