Tak, zmieniamy Marki

START:    21 października 2018

Jacek Orych MSG

 3 października 2018    14:02

Szanowni Państwo, Drodzy Mieszkańcy Marek.

Podobnie jak cztery lata temu będę zabiegał o Państwa zaufanie. Wystartuję w wyborach samorządowych 21 października, kandydując na stanowisko burmistrza naszego miasta.


W ciągu czteroletniej kadencji Marki zmieniły się nie do poznania. Nasze miasto nabrało inwestycyjnego tempa. W porównaniu z 2014 r. udało nam się zwiększyć ich wartość czterokrotnie. Nikt, kto myśli zdroworozsądkowo, nie zaprzeczy, że zmiany widać gołym okiem. Nie możemy zwolnić tempa. A ja obiecuję, że będę gwarantem kolejnych dobrych zmian w mieście, które po oddaniu przejezdności obwodnicy może odetchnąć od korków i spalin.


Przez cztery lata wspólnie z moimi współpracownikami i radnymi pokazaliśmy, że nie rzucamy słów na wiatr, że nie marnujemy czasu, który został nam przez Was dany. Rozbudowaliśmy szkołę podstawową przy Okólnej. Kończą się prace przy rozbudowie przedszkola przy Dużej. Budujemy duży kompleks edukacyjno-rekreacyjny wraz z basenem przy Wspólnej. Trwa rozbudowa dwójki przy Szkolnej . Siedem kamienic zabytkowego osiedla Briggsów odzyskało blask.


Potrafiliśmy sięgnąć po rządowe i unijne wsparcie. Dzięki nim budowaliśmy i będziemy budować ulice, parkingi i drogi rowerowe w różnych częściach miasta. Sowińskiego, Zagłoby, Pomnikowa, Główna i przyległe - to tylko przykłady zaniedbanych ulic, które dziś są już wizytówką. A takich wizytówek będzie w kolejnych latach jeszcze więcej.


Staraliśmy się ułatwić Wam codzienne życie. Wprowadziliśmy pierwszą strefę biletową w Markach. Dzięki temu płacicie zdecydowanie mniej za miejskiej autobusy. Wdrożyliśmy bon malucha, czyli dopłaty do żłobka. W ramach starań o czystsze powietrze dopłaciliśmy i będziemy nadal dopłacać do wymiany tradycyjnych pieców. Przez cztery lata praktycznie nie zmieniły się podatki lokalne.


Wiele zmian zaszło także w obszarze współpracy miasta z organizacjami pozarządowymi. Wyzwoliliśmy energię mieszkańców, która zaowocowała nowymi przedsięwzięciami kulturalnymi, sportowymi oraz powstaniem nowych organizacji i sąsiedzkich grup nieformalnych. To dla Was uruchomiliśmy Centrum Aktywności Fabryczna 3.


Przed nami - kolejne przedsięwzięcia. Ta kadencja mija nie tylko pod znakiem realizacji inwestycji, ale również intensywnego projektowania na kolejne lata. Podejmę się tego wyzwania, bo czuję Wasze wsparcie i zachętę.


Do współpracy podczas wyborów zaprosiłem lokalnych liderów, przedstawicieli wielu środowisk, którym zależy na dalszym rozwoju Marek. Wierzę, że dzięki ich zapałowi i doświadczeniu będziemy mogli kontynuować naszą pracę odnosząc kolejne sukcesy.


Zapraszam na moją stronę internetową, gdzie znajdziecie Państwo szersze informacje o mojej działalności społecznej i samorządowej oraz zapoznacie się z moją wizja Marek na kolejną, pięcioletnią  kadencję. www.Orych.pl


Galeria

zdjecie: 115192
fot. 1
zdjecie

Jacek Orych

Rocznik 78
2006-2014 Radny Miasta Marki
od 2014 roku Burmistrz Miasta Marki

https//www.facebook.com/BurmistrzMarek

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry