Kandydaci MWS Okręg 1 - Wybory w 2018 roku

Mikołaj Szczepanowski KurierMarecki

 6 października 2018    08:57 

Danuta STEFANIAK
Lat 67. Emerytowana nauczycielka. Markowianka od urodzenia. Od roku 2016 wspólnik prężnie działającej firmy rodzinnej, w której pełni obowiązki Dyrektora ds. Administracyjnych. Radna Miasta Marki III  i IV kadencji. Od 1010 roku Przewodnicząca klubu radnych Mazowieckiej Wspólnoty Samorządowej w Markach. Z samorządem związana od wielu lat. Pełniła m.in. funkcję przewodniczącej Komisji Oświaty, Kultury i Sportu. Pracowała również w Komisji Zdrowia, Opieki Społecznej, Bezpieczeństwa Publicznego i Ochrony Środowiska.

Przez 9 lat pełniąc funkcję wicedyrektora Szkoły Podstawowej nr 2 w Markach, aktywnie współpracowała przy sprawnym prowadzeniu placówki oświatowej. Jako nauczycielka i wicedyrektor szkoły cieszyła się sympatią i autorytetem wśród młodzieży. Była współorganizatorem obchodów nadania szkole imienia Żołnierzy AK II Rejonu ?Celków?, jak również wielu innych uroczystości.  Ceni pracę nauczycieli i bliskie są jej problemy dzieci i rodziców.

Jest pomysłodawcą i głównym koordynatorem organizowanej cyklicznie od 2013 roku imprezy pt. ?Mikołajki z Marecką Wspólnotą Samorządową? oraz współorganizatorem Mareckiego Konkursu Międzyszkolnego ?Jestem Uczniem Jana Pawła II?. Bardzo dobrze zna potrzeby i oczekiwania mieszkańców okręgu. Jest świadoma odpowiedzialności, jaka spoczywa na Radnej Miasta Marki, dlatego pragnie godnie i skutecznie reprezentować interesy mieszkańców oraz służyć im pomocą.

Zbigniew PACIOREK


Zbigniew Paciorek - ur. 1956 r., absolwent wydziału historycznego Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek archeologia Polski (1982). W latach 1984-1992 nauczyciel historii w Szkole Podstawowej nr 1 oraz dyrektor (1990-1992) tej placówki.

Od 1994  do 2014 r. urzędnik państwowy. Obecnie na emeryturze.

Autor kilku książek dot. dziejów Marek min. wydanej przez Urząd Miasta Marki: Marki - dzieje, tradycja, kultura. 2004 r. oraz redaktor naczelny I Tomu Rocznika Mareckiego. W przygotowaniu Tom II rocznika, a także Parafia pw. Św. Izydora Oracza w Markach (1917-2017). Kalendarium. Ta ostatnia publikacja wydana została z okazji jubileuszu 100 lecia erygowania parafii. Również autor wielu artykułów zamieszczanych w prasie lokalnej na temat historii Marek i jego środowiska naturalnego.

Radny miasta Marki w kadencjach 1988-1990, 1990-1994 oraz 1998-2002 i 2014-2018 - wiceprzewodniczący Komisji Kultury Oświaty i Sportu. Działacz Akcji Katolickiej przy parafii pw. Św. Izydora ? Oracza w Markach.

Autor wielu wystaw, prelekcji, wykładów, odczytów dot. tematyki związanej z historią Marek dla młodzieży i dorosłych prowadzonych w różnych placówkach kulturalnych, oświatowych i spotkaniach plenerowych.

Od 2014 r. prezes Stowarzyszenia MARKI-PUSTELNIK-STRUGA, którego głównym celem działania jest aktywne uczestniczenie w życiu kulturalnym naszego miasta oraz podejmowanie zadań mających na celu min. ochronę i pamięć jego dziedzictwa historycznego.

Z żoną Tereską mają troje dzieci: Annę, Andrzeja i Łukasza. Dziadek 6 letniej Hani i 4 letniej Marysi.

Aleksandra BRZOZOWSKA23-letnia mieszkanka Marek, związana z tym miastem wielopokoleniowo. Rozumie problemy mieszkańców, styka się z nimi na co dzień, dlatego pragnie działać dla dobra społeczności.
Uzyskała tytuł inżyniera budownictwa na Wydziale inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej, gdzie obecnie rozpoczyna studia magisterskie.

Osoba młoda, wysportowana, pełna werwy oraz pomysłów na rozbudowę miasta.
Jako radna poświęci się tworzeniu oraz renowacji miejsc służących do rekreacji oraz wypoczynku.

Chce działać na rzecz polepszenia jakości dróg i chodników. Pragnie powstania nowych ścieżek rowerowych oraz boisk wielofunkcyjnych.

Jej priorytetami są poprawa bezpieczeństwa w mieście, obserwacja zasadności wydatków z budżetu miasta oraz usprawnienie komunikacji miejskiej.

Otwarta na wszelkie prośby i wnioski. Chętna do pomocy mieszkańcom na każdej płaszczyźnie. Koncentruje działania na celach możliwych do realizacji.

Renata LIPKAUrodziła się 3 marca 1986 roku w Warszawie. Uczyła się w mareckich szkołach, najpierw w SP nr 2, później w Gimnazjum nr 1. Maturę uzyskała w 2005 roku, ucząc się do niej w XLVI Liceum Ogólnokształcącym im. St. Czarnieckiego w Warszawie w klasie o profilu biologiczno-chemicznym. Doświadczenie zawodowe zdobywała m.in. w branży medycznej, sprzedaży, administracji oraz logistyce. Zaangażowana w życie naszego miasta. Aktywnie działa w Stowarzyszeniu Marki-Pustelnik-Struga. Pracowała przy takich wydarzeniach jak OFF-ROAD (3 edycje), Motocyklowy Rajd Warszawa ? Monte Cassino oraz zawody Armwrestlingu. Jak sama podkreśla daje jej to olbrzymią przyjemność, możliwość realizacji pasji oraz kontaktu z ciekawymi osobami. Jej pasja to jazda konna oraz turystyka rowerowa. Lubi czytać książki, głównie thrillery, ale chętnie sięga też po inne gatunki.

Wojciech WASIKOWSKI
51 lat. Urodzony w Warszawie. Absolwent Szkoły Podstawowej nr 1 w Markach. Od pokoleń związany na naszym miastem. Z wykształcenia mechanik-kierowca. Po szkole zasadniczej podjął pracę w Fabryce Samochodów Osobowych na warszawskim Żeraniu. Od 2000 r. prowadzi własną działalność gospodarczą - montaż mebli kuchennych, a także zajmuje się obsługą muzyczną imprez masowych i wesel. Znany w Markach jako DJ Wojtas. Brał udział w wyborach samorządowych w 2014 r. Aktywny społecznie. Inicjator wybudowania oświetlenia na ul. Zygmuntowskiej oraz powstania przedłużenia ul. Heleny. Skutecznie działa na rzecz mieszkańców Marek. Uczestnik akcji sprzątania lasów i rzeki Długiej. Przed wybudowaniem nowej nawierzchni przy ul. Zygmuntowskiej, we własnym zakresie, kosił pobocze drogi i wyrównywał nierówności na niej się znajdujące. Inicjator pomalowania pasów na progach zwalniających przy ul. Dzikiej. Monitoruje najbliższą okolicę swego miejsca zamieszkania i w przypadku zagrożeń dla mieszkańców sprawy zgłasza właściwym jednostkom w Urzędzie Miasta ? wniosek o wycięcie uschłej topoli przy Al. Marsz. J. Piłsudskiego. Dawniej strażak w mareckiej OSP. Pasjonat grzybobrania i tańca. Z żoną Mariolą mają dwoje dorosłych dzieci ? Monikę i Sebastiana. Wierny tradycji. Katolik.

Anna WALKOWSKA
57 lat, mieszkanka Marek od urodzenia.  Mężatka, matka dwóch córek oraz babcia dla dwóch wnuków. Ukończyła Liceum Medyczne nr 2 w Warszawie, od 35 lat pracuje w wyuczonym zawodzie pielęgniarki, w tym dwie dekady w służbie zdrowia na terenie naszego miasta. Od 13 lat zawodowo związana jest z przychodnią mieszczącą się przy ul. Fabrycznej. Potrafi wsłuchiwać się w potrzeby innych osób, utożsamiać się z ich problemami oraz chętnie podejmuję się pomocy w ich rozwiązaniu.

Michał PIWKO
Urodzony 27 lutego 1982 roku. Wychowany w rodzinie związanej z Markami od pokoleń, dla której żywe są tradycje działalności społecznej i patriotycznej. Praktykujący katolik. Absolwent Szkoły Podstawowej nr 2 w Markach oraz XXXV Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Prusa w Warszawie - profil matematyczno-informatyczny. Magister Turystyki i Rekreacji Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. W 2009 roku uzyskał tytuł inżyniera Politechniki Warszawskiej na kierunku Mechanika i Budowa Maszyn. W 2012 roku ukończył studia podyplomowe na Politechnice Warszawskiej na kierunku Uzdatnianie wody, oczyszczanie ścieków i unieszkodliwianie odpadów. Całe swoje życie prywatne i zawodowe związany z Markami. Od 2011 roku zatrudniony w zespole projektowym Wodociągu Mareckiego. Pasjonat motoryzacji. Entuzjasta sportu i aktywnego spędzania czasu wolnego. Miłośnik historii, aktywny uczestnik wielu manifestacji patriotycznych. Społecznik, członek rady Fundacji Otwarte Serce. Wrażliwy na potrzeby mieszkańców naszego miasta, wyznaje prawicowe poglądy, którym przyświeca uczciwość, wysoka moralność i szacunek dla każdego człowieka. W Radzie Miasta planuje czuwać nad rozwojem infrastruktury miasta, być katalizatorem dla wielu wyczekiwanych inwestycji i dbać o interesy wszystkich mieszkańców.

 

GRANICE OKRĘGU nr 1:

Aleja Piłsudskiego strona nieparzysta od nr 1 do nr 25 (od południowej granicy miasta do ulicy Sosnowej) oraz strona parzysta od nr 2 do nr 96 (od południowej granicy miasta do rzeki Długiej), ulice: Barbary, Billewiczów, Braci Briggsów, Butrymów, Czarnieckiego, Dojazdowa, Dworska, Fabryczna, Gerwazego, Gorzowska, Heleny, Hetmańska, Husarii, Jana Kazimierza, Janczarów, Jasna, Jasnogórska, Kamieniecka, Kaszubska, Katowicka, Ketlinga, Kiemliczów, Klucznikowska, Kmicica, Kołobrzeska, Konopnickiej, Kordeckiego, Kosynierów, Koszalińska, , Kozacka, Krakowska, Krymska, Kujawska, Kurcewiczów, Laudańska, Longinusa, Leśna, Lotników, Lubelska, Malinowa, Mazowiecka, Mazurska, Oleńki, Olsztyńska, Opolska, Orzeszkowej, Paderewskiego, Pałacowa, Podkomorzego, Płocka, Płońska, Podolska, Pomorska, Poznańska, Protazego, Rocha Kowalskiego, Rodziewiczówny, Romantyczna, Różana, Rzędziana, Sadowa, Siedlecka, Skłodowskiej-Curie, Skrzetuskiego, Słowackiego, Słupecka, Soplicy, Sosnowa, Szczecińska, Szkolna, Szpitalna, Szwoleżerów, Szydłowiecka, Świerkowa, Tadeusza, Tatarska, Telimeny, Traugutta, Urocza, Warszawska, Warmińska, Wereszczakówny, Wiejska, Wiśniowieckiego, Wojskiego, Wołodyjowskiego Wołyńska, Wrocławska, Zagłoby, Zakopiańska, Zamkowa, Ząbkowska, Zieleniecka, Zielna, Zosi, Zygmuntowska, Żeromskiego, Żółkiewskiego

Galeria

zdjecie: 115303
fot. 1
fot. 2
fot. 3
fot. 4
fot. 5
fot. 6
zdjecie

Mikołaj Szczepanowski

Mikołaj Szczepanowski - współpracuje z portalem od 2006 roku

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry