6 października 2018 08:57
Tomasz PACIOREK
45 lat. Urodzony w Markach w szanowanej rodzinie z tradycjami, która z Markami związana jest od pokoleń. Ukończył z wyróżnieniem studia dzienne na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego. Pracuje w urzędzie państwowym na kierowniczym stanowisku, gdzie zajmuje się kontrolą finansową przedsiębiorstw korzystających z dotacji pochodzących ze środków publicznych. Jest absolwentem studiów doktoranckich w Instytucie Pracy i Spraw Socjalnych w Warszawie w zakresie ekonomii. Obecnie pisze pracę doktorancką poświęconą rynkowi pracy dla osób niepełnosprawnych. Z żoną Alą są szczęśliwymi rodzicami dwóch córek ? Kamili (20 lat) i Kasi (15 lat).
W życiu kieruje się zasadami opartymi na trzech filarach: Bóg, Honor i Ojczyzna.
Strona WWW
Tomasz PACIOREK - Kandydat na Burmistrza Miasta Marki
Bogdan CHOROŚ
Anna GROCHOWSKA z domu Mańk
Lat 30, rodowita mieszkanka Marek. Szczęśliwa mężatka, mama dwójki cudownych dzieci. Absolwentka Wyższej Szkoły Kosmetyki i Pielęgnacji Zdrowia w Warszawie oraz BB College w Broadway Beauty. Od lat pracuje w branży kosmetycznej oraz budowlanej, obecnie prowadzi własny salon kosmetyczny oraz zakład produkcyjny ceramiki. Dodatkowym zajęciem jest budowanie struktur marketingowych w Amerykańskiej firmie z produktami dla zdrowia i urody. Aktywnie działa w Stowarzyszenia Marki- Pustelnik- Struga. Radna miasta w kadencji 2014-2018 oraz członek komisji mieszkaniowej. Skutecznie zabiegała wybudowanie bardzo ważnych ulic Zagłoby i Zygmuntowskiej. Uważa, że najważniejsze jest dobro mieszkańców, a nie wojny polityczne, dlatego też działa ponad podziałami dla dobra lokalnej społeczności. Osoba konkretna, kontaktowa i pracowita.
Robert MIELCZAREK
48 lat. Od urodzenia mieszka w Markach. Także jego ojciec Józef Mielczarek i dziadek Józef Mielczarek urodzili się w Markach. Żona Anna, z którą wychowuje dwóch synów Michała i Rafała, jest również markowianką od pokoleń.
Swoją edukację rozpoczął w SP nr 1 przy ul. Okólnej w Markach, następnie ukończył Technikum Mechaniki Precyzyjnej I Automatyki w Warszawie. Po zdanym egzaminie maturalnym studiował w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.
W swojej karierze zawodowej przez ponad 10 lat zajmował stanowisko dyrektora marketingu w przedsiębiorstwach zajmujących się produkcją tekstyliów.
Po zakończeniu pracy na tym stanowisku założył własną firmę "R&M Micharelli", której siedziba znajduje się w Markach.
Aktywnie zajmuje się działalnością społeczno - kulturalną na terenie Marek, współpracując z ludźmi i organizacjami zajmującymi się promowaniem sportu i propagowaniem wśród mieszkańców Marek historii naszego miasta i naszej Ojczyzny.
Od 2010 roku należy do Mazowieckiej Wspólnoty Samorządowej, z jej ramienia w listopadzie 2010 roku kandydował w wyborach samorządowych. Od 2015 roku należy również do Stowarzyszenia MARKI-PUSTELNIK-STRUGA pełniąc funkcję członka zarządu. Główne obowiązki jakimi zajmuje się w Stowarzyszeniu to sprawy księgowo - finansowe oraz Sekcja Motocyklowa i Sekcja Teatralna.
Urszula FRYDRYCH
50 lat, mama trójki dzieci. Przez 15 lat prowadziła sklep w Szkole Podstawowej nr 1 w Markach. Dzięki temu miała kontakt nie tylko z uczniami, ale też ich rodzicami i pracownikami szkoły. Rozmowy z nimi pozwoliły jej poznać bolączki i potrzeby mieszkańców miasta. Chętnie angażowała się i pomagała przy wydarzeniach organizowanych przez szkołę, ale też kościół, miasto czy Orkiestrę Świątecznej Pomocy.
Przez ostatnie trzy lata prowadziła własną działalność gospodarczą w Warszawie. W tym roku wróciła do pracy w Markach, jako pracownik sklepu ogólnospożywczego. Swój wolny czas pragnie poświęcić aktywnie działając na rzecz miasta oraz pomagając jego mieszkańcom.
Karol NOWAK
Urodził się w marcu 1999 roku w Wołominie. Jego rodzice to Adam i Justyna Nowak, z domu Stańczak. Karol posiada siostrę i brata. Rodzice od 10 lat prowadzą własną działalność gospodarczą. W 2012 roku ukończył Szkołę Podstawową nr 1 w Markach. W 2018 roku ukończył mareckie liceum. Już od najmłodszych lat brał czynny udział w szkolnych przedsięwzięciach i angażował się sportowe wydarzenia. Jego konsekwentne dążenie do celu przyczyniło się do wielu sukcesów edukacyjnych. Interesuje się sportem, w szczególności piłką nożną. Posiadając umiejętność pracy w zespole, radzi sobie ze współpracą w grupie. Wykazuje zdolności przywódcze. Zdaje sobie sprawę z potrzeby ciągłego rozwoju osobistego oraz środowiska, w którym żyje. Dzięki temu skutecznie może zrealizować strategiczne plany rozwoju Marek, tożsame z oczekiwaniami społeczności lokalnej.
Bogusława SIEROSZEWSKA
ur. 1970, związana z Markami od urodzenia - ukończyła "Jedynkę". W 1996 roku, po 4-letnich studiach języka i literatury angielskiej w Londynie, uzyskała
dyplom Uniwersytetu Cambridge, Diploma of English Studies. Absolwentka Wydziału Filologii Angielskiej Uniwersytetu Warszawskiego (2003).
Wraz z mężem Dariuszem wychowuje dwie nastoletnie córki - Ninę i Liwię.
Od ponad 22 lat na terenie Marek prowadzi działalność
Nauczania Języka Angielskiego i Tłumaczenia.
Pasjonuje się historią Polski, m.in. Bitwą Warszawską, Żołnierzami Wyklętymi podziemia antykomunistycznego takimi jak słynna Sanitariuszka ?Inka?, Generał ?Nil? oraz Rotmistrz Pilecki, jak również Golgotą Wschodu Narodu Polskiego. Z historii Sierpnia?80 zachwyca ją postać Anny Walentynowicz oraz Andrzeja Kołodzieja.
Jest
aktywną działaczką Stowarzyszenia Marki-Pustelnik-Struga. Obecnie pełni funkcję wiceprezesa.
Autorka scenariuszy teatralnych o historii angielskiej rodziny Briggsów, fabrykantów i dobroczyńców Marek przybyłych z Bradford w 1883 roku. Inscenizacje pt.
Imieniny Flory Briggs, Wesele u Briggsów, Kolacja dla Darczyńcy, W Pałacyku po Bitwie wystawiane w Mareckim Ośrodku Kultury, w Pałacyku Briggsów oraz Domu Katolickim od lat uświetniają mareckie wydarzenia. Od trzech lat
wciela się w rolę Flory Briggs. Dzięki sztuce i reaktywacji lokalnego teatru, promuje nieprzecenioną rolę rodziny Briggsów dla rozwoju Marek oraz
krzewi wśród markowian angielską kulturę i tradycję.
Inicjatorka nawiązania kontaktu i współpracy z władzami samorządowymi Marek i Bradford w 2016 roku.
Autorka utworów poetyckich, które opiewają polską i marecką historię oraz piękno ojczystej ziemi.
Maciej GRABOWSKI
52 lata, mieszkaniec Marek od urodzenia. Żonaty z markowianką. Pochodzi z wielodzietnej katolickiej rodziny. Od 30 lat właściciel sklepu spożywczego przy ul. Okólnej.
Radny kadencji 2006-2010 oraz 2010-2018. Bezkonfliktowo z dużym zaangażowaniem wykonywał powierzoną mu funkcję. Inicjator powstania sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulic Okólnej i Bandurskiego, co w dużym stopniu przyczyniło się do zmniejszenia liczby wypadków. Zaangażowany w liczne akcje społeczne. Pracuje także w Miejskiej Komisji Mieszkaniowej
Chętnie podejmie nowe wyzwania. Za swoją ladą sklepową nieustanne pozostaję do Państwa dyspozycji.
*
Aleja Piłsudskiego strona nieparzysta od nr 27 do nr 101 (od ulicy Sosnowej do ulicy Słonecznej) oraz strona parzysta od nr 98 do nr 102 (od rzeki Długiej do ulicy Teligi) , ulice: 11 Listopada, Architektów, Bandurskiego, Bankowa, Barska, Bema, Bociania, Bolesława Chrobrego, Budowlana, Chemików, Czackiego, Dobra, Dziennikarska, Dzika, Elektryków, Geodetów, Geologów, Głowackiego, Gołębia, Handlowa, Hoovera, Instalatorów, Inżynierów, Jagiełły, Jana Pawła II, Jaracza, Jasińskiego, Jaskółcza, Jastrzębia, Kartografów, Kilińskiego, Kołłątaja, Kopernika, Kościuszki, Królowej Jadwigi, Kresowa, Krucza, Krótka, Krzywa, Lisa Kuli, Lisia, Literacka, Łącznościowa, Łosia, Mickiewicza, Mieszka I, Miła, Modrzejewskiej, Nauczycielska, Okólna strona nieparzysta od nr 1 do 43C oraz strona parzysta od nr 2 do nr 34 (od ulicy Kościuszki do ulicy Słonecznej), Orla, Piotra Skargi, Pocztowa, Polna, Popiełuszki, Promienna, Rejtana, Równa, Rysia, Rzemieślnicza, Sikorskiego, Skowronia, Sokola, Solskiego, Sowia, Sowińskiego, Sportowa, Staszica, Urbanistów Ustronie, Wilcza, Wronia, Wyspiańskiego, Wyszyńskiego, Zajączka, Żbika, Żurawia