Kandydaci MWS Okręg 3 - Wybory w 2018 roku

Mikołaj Szczepanowski KurierMarecki

 6 października 2018    08:58


Zenon SKIBIŃSKI


51 lat, mieszkaniec mareckiego Zieleńca. Wraz z żoną posiadają dwóch dorosłych synów. Karierę zawodową rozpoczynał w Warszawie w Fabryce Obrabiarek Precyzyjnych, później pracował w prywatnych firmach, a w 1994 roku założył prywatną działalność gospodarczą. Przez wiele lat prowadził osiedlowy sklep spożywczy ?Igor? przy ul. Głównej na Zieleńcu. W 2015 roku został wybrany przez mieszkańców na przedstawiciela w Radzie Miasta Marki. Bliskie są mu sprawy Zieleńca i okolicy. Podczas swojej pracy w samorządzie wielokrotnie zwracał uwagę na problem odwodnienia tej części miasta. W ostatnich latach sprawa ta została skutecznie rozwiązana.

Jacek DOMASZCZYŃSKI47 lat, jest ojcem trójki dzieci w wieku szkolnym. Posiada wykształcenie wyższe techniczne i pedagogiczne. Obecnie pracuje jako Doradca Serwisowy w Centrum Motoryzacyjnym Toruńska. W Markach od 16 lat mieszka przy ulicy Małachowskiego. Nie należy do żadnej partii politycznej. Od 10 lat czynnie uczestniczy w pracach Rady Osiedla Małachowskiego 1, obecnie jest jej przewodniczącym. W obecnym roku został członkiem  Zespołu ds. Mareckiego Budżetu Obywatelskiego jako przedstawiciel mieszkańców.

Chciałby, aby jego praca jako radnego opierała się na komunikacji oraz wymianie poglądów i opinii z mieszkańcami. Jest przekonany, że tylko w oparciu o konstruktywny dialog można pracować dla dobra naszego miasta.

Jacek Domaszczyński jako radny szczególną troskę przykładać będzie do:

- zwiększenie bezpieczeństwa drogowego, poprawy jakości nawierzchni i oświetlenia ulic oraz wprowadzenia przemyślanej i nowoczesnej organizacji ruchu w mieście

- integracji lokalnej społeczności do uczestnictwa we wspólnych inicjatywach prowadzących do poprawy wyglądu i funkcjonalności lokalnych obszarów

- propagowania aktywności sportowej wśród dzieci i młodzieży oraz dorosłych, (jako rodzic trójki dzieci przez kilka lat związanych z AP Marcovia Marki chciałby w szczególny sposób uczestniczyć w działaniach tej organizacji)

- wspierania wszelkich inicjatyw rodziców na rzecz szkół i przedszkoli

Jadwiga KRAIŃSKAUrodziła się w 1959 roku w Radziłowie. W Markach mieszka od 40 lat. Od 1989 roku prowadzi działalność gospodarczą specjalizującą się w produkcji materiałów budowlanych.
Pochodzi z rodziny katolickiej i sama jest osobą praktykującą. Od wielu lat zajmuje się działalnością charytatywną. Matka dwóch dorosłych synów. Stara się aktywnie spędzać czas regularnie uprawiając nordic walking. Jedną z jej pasji jest również zdrowa żywność. Uważa, że jest to niezwykle ważne dla najmłodszych. Placówki oświatowe, a także ?szkolne sklepiki? powinny zwracać na to większą uwagę.Chciałaby, aby Marki stały się oazą spokoju dla obecnych i przyszłych mieszkańców. Marki przyciągają osoby z całej Polski ? gwarancja dobrego dojazdu do domu i pracy, bezpieczna okolica i miejsca rekreacyjne będą gwarantem rozwoju Miasta Marki.

Monika GĄSIOR


Urodzona 16 lipca 1993 r. Rodowita markowianka.  Absolwentka Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Leopolda Lisa-Kuli w Warszawie. Magister zarządzania zasobami ludzkimi Szkoły Wyższej im. Bogdana Jańskiego w Warszawie. Obecnie pracuje w firmie kadrowo-księgowej w dziale prawnym jako asystentka Prezesa Zarządu. Jej pasją jest fotografia. Najbardziej uwielbia fotografować miejsca historyczne ? również związane z naszym miastem. Bardzo dużo podróżuje. Lubi chodzenie po górach, poznawanie nowych miejsc oraz powroty do tych - już wcześniej poznanych. W wolnych chwilach oddaje się czytaniu książek oraz spędzaniu czasu ze swoimi najbliższymi.

Beata ZYCH44 lata, związana z miastem od urodzenia.  Ukończyła SP nr 1 oraz jako pierwszy rocznik mareckie liceum. Jest także absolwentką Szkoły Biznesu i Języków Obcych w Warszawie. Ma doświadczenie w pracy w branży nieruchomości oraz w szkolnictwie wyższym. Od kilku lat prowadzi własną działalność gospodarczą. Jest szkoleniowcem oraz współwłaścicielem salonu kosmetycznego w Markach. Występuje jako ekspert w tych dziedzinach w programach telewizyjnych. Dzięki pracy na terenie Marek ma możliwość kontaktu z mieszkańcami, poznając przy tym mareckie problemy. Jako matka dwójki dzieci zna oświatę z perspektywy rodzica, czyli osoby, której najmocniej zależy na pozytywnych zmianach w tym zakresie. Miłośniczka zwierząt, zaangażowana w pomoc im. Bliskie jej są też sprawy związane z ochroną środowiska.

Od 17 lat mieszka na Zieleńcu. Widzi rozwój miasta, ale też wie co należy jeszcze zmienić.

Olga BOJARSKA
Urodzona w 24 października 1986 roku w Warszawie. Rodowita mieszkanka Marek  od ponad trzech pokoleń, pochodzi z szanowanej rodziny.  Córka  Ekonomistki  oraz Mechanika  Polskich Zakładów lotniczych (PZL). Uczęszczała do SP nr  3 oraz ZS nr 1 w Markach osiągając dobre wyniki w nauce.

Absolwentka Wydziału Prawa  i Administracji Wyższej Szkoły Menedżerskiej.  Ukończyła kursy kształcące w kierunku Trenera sprzedaży i obsługi petenta/ klienta.  Przez 11 lat zajmowała się organizacją szkoleń i kursów dla biznesu jako specjalista ds. szkoleń i rozwoju . Obecnie etatowy  pracownik Pulsu Biznesu.

Wiele osób, zna Olgę jako ?Śnieżkę?, przez ponad 7 lat prowadziła pod tym pseudonimem audycje w bardzo popularnym wtedy Mareckim Jump Radio. Zaangażowana w akcje charytatywne, m.in. mikołajkowe oraz Szlachetną Paczkę. Współpracuje z kilkoma fundacjami. Jej zainteresowania to motoryzacja oraz sport.

Łukasz  ZALEWSKI33 lata, ojciec dwuletniego Lucjana i półrocznego Ignacego.  Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. Posiada wysokiej klasy uprawnienia trenerskie ? UEFA A. Odbył też wiele kursów i konferencji związanych z rozwojem i zarządzaniem. Od zawsze związany z mareckim sportem. Wieloletni zawodnik, trener i pracownik klubu Marcovia Marki.  Pierwszy dyrektor Akademii Piłkarskiej Marcovia Marki. Obecnie trener kadr wojewódzkich, prezes Akademii  Sportu Marki, gdzie stara się promować piłkę nożną zarówno wśród chłopców jak i dziewczyn z naszego miasta. Jest także trenerem i nauczycielem w warszawskich placówkach. Stale organizuje liczne turnieje, zawody oraz inne wydarzenia sportowe, nie tylko na terenie naszego miasta.

*

Aleja Piłsudskiego strona nieparzysta od nr 103 do nr 129B (od ulicy Słonecznej do ulicy Pomnikowej) oraz strona parzysta od nr 104 do nr 204 (od ulicy Teligi do nr 204) ulice: Bagienna, Baśniowa, Batorego, Bielówek, Broniewskiego, Brzozowa, Ceglana, Cicha, Duża, Gliniecka, Główna, Górska, Grunwaldzka, Jesienna, Jowisza, Kręta, Księżycowa, Lipowa, Lisi Jar, Łąkówek, Małachowskiego, Marsa, Matejki, Miedziana, Mokra, Moniuszki, Morska, Okólna strona nieparzysta od nr 45 do 59D oraz strona parzysta od nr 36 do nr 54 (od ulicy Słonecznej do ulicy Grunwaldzkiej), Parkowa, Partyzantów, Platynowa, Podgórska, Pomnikowa, Prosta, Prusa, Przeskok, Przesmyk, Przyleśna, Ruczaj, Rybna, Saturna, Słoneczna, Spokojna, Srebrna, Starzyńskiego, Stawowa, Stepowa, Strzelecka, Szczęśliwa, Szeroka, Teligi, Topolowa, Tuwima, Walewskiej, Wesoła, Wiśniowa, Wschodnia, Wspólna, Wydmowa, Zabawna, Zachodnia, Zakątek, Zakole, Zimna, Złota, Żabia, Żeglarska, Żółwia

 

Galeria

zdjecie: 115323
fot. 1
fot. 2
fot. 3
fot. 4
fot. 5
fot. 6
zdjecie

Mikołaj Szczepanowski

Mikołaj Szczepanowski - współpracuje z portalem od 2006 roku

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry