6 października 2018 08:58
Paweł ADAMCZYK
Od urodzenia mieszka w Markach.
Jest absolwentem Geodezji na Politechnice Warszawskiej oraz Systemów Informacyjnych w Szkole Głównej Handlowej. Zaraz po studiach rozpoczął pracę jako nauczyciel akademicki, wykonując jednocześnie zawód geodety.
Od sześciu lat związany jest dodatkowo z marecką działalnością oświatową. Już prawie 30 lat posługuj najpierw jako ministrant a następnie jako lektor w parafii w Pustelniku.
Z żoną Katarzyną wychowują trzy córki. 9-letnią Polę, 8-letnią Natalię oraz 3 letnią Karolinę. W dotychczasowej pracy w Radzie Miasta pełnił funkcje wiceprzewodniczącego Komisji Budżetowo-Gospodarczej oraz członka Komisji Oświaty, Kultury i Sportu. Jako radny wykorzystuje wiedzę i doświadczenie z zakresu swego wykształcenia do poprawy i rozwoju Naszego miasta.|
W pracy samorządowca bardzo istotna jest dla niego wytrwałość w dążeniu do celu.
Spektakularne są efekty końcowe, jednak kluczową jest praca której na końcu nie widać.
Iwona PĘKALAK
Blisko 10 lat mieszka w Markach. Razem z mężem, wybrała Strugę na dom rodziny dla swojej wspaniałej dwójki dzieci - Karola (8 lat) i Julii (6 lat). Pracuje jako audytor w międzynarodowej firmie w Warszawie. Zdobyła wyższe wykształcenie ekonomiczne. Od 20 lat specjalizuje się w zarządzaniu przedsiębiorstwem, ochronie środowiska oraz bezpieczeństwie i higienie pracy. Wolontariusz ?Szlachetnej Paczki? i lokalny organizator pomocy dla najuboższych rodzin. Społecznie podnosi świadomość zasad udzielania pierwszej pomocy wśród przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych. W wolnym czasie zawodnik w firmowej drużynie piłki nożnej kobiet. Ceniąca uczciwość, gospodarność i szacunek dla innych.
Jako pracująca żona i matka dzieci uczęszczających, na dwie zmiany, do szkoły i na zajęcia dodatkowe - codziennie uczy się wymagającego ?życia w Markach i pracy w Warszawie?. Jej główną misją na najbliższe kilka lat jest poprawa warunków codziennego życia starszych, młodszych i najmłodszych mieszkańców Marek, szczególnie Strugi.
Alicja RŻEWSKA
Wieloletni instruktor kulturalno-oświatowy w Mareckim Ośrodku Kultury oraz pracownik Wydziału Komunikacji w Starostwie Powiatowym. Mężatka, matka trójki dorosłych dzieci, od niedawna babcia.
Pasjonuje się podróżami, poznawaniem nowych miejsc i ludzi. Społeczna organizatorka wielu krajowych oraz zagranicznych wycieczek i pielgrzymek. Dzięki temu w dobrym towarzystwie zwiedziła całą Polskę i większość Europę. Od niedawna na emeryturze, wolny czas chciałaby poświęcić Naszemu Miastu i jego mieszkańcom. Szybko nawiązuje kontakty, lubi rozmawiać z ludźmi. Te cechy ułatwiają wsłuchiwanie się w problemu Markowian, a w połączeniu z wrażliwością i empatią pomagają je rozwiązać.
Antoni GAJO
Urodzony w Warszawie 29 lutego 1996 roku. Mieszkaniec Marek, ukończył Technikum Zawodowe w Radzyminie na kierunku Technik Żywienia i Usług Gastronomicznych. Pracuje w dużej firmie zajmującej się gastronomią.
Jest druhem Ochotniczej Straży Pożarnej w Markach, co wskazuje jako swoja najważniejszą pasję. Interesuje się także piłką nożną, jazdą na rolkach oraz karate. Od szóstego roku życia służy jako ministrant w Parafii św. Andrzeja Boboli w Markach. Lubi piesze wędrówki, regularnie chodzi na pielgrzymki do Częstochowy oraz do Miejsca Piastowego. Najważniejsze dla niego są takie wartości jak Rodzina oraz Bóg, Honor i Ojczyzna.
Magdalena STEFAŃSKA
W Markach mieszka od 14 lat. Ukończyła Uniwersytet Marii Skłodowskiej Curie w Lublinie na wydziale historii, oraz studia podyplomowe z zakresu edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej. Pracuje jako nauczyciel w SP 356 w Warszawie Dzięki pracy w Radzie Rodziców SP nr 4 poznała specyfikę naszego miasta, jego możliwości oraz trudności z jakimi zmagają się mieszkańcy. Posiada doświadczenie, dzięki któremu szkoły mogłoby więcej korzystać z projektów edukacyjnych współfinansowanych ze środków unijnych. Jako mieszkanka Strugi dostrzega problemy z rosnącą ilością kradzieży i aktów przemocy w okolicy. Martwi ją też stan dróg. Nie chce by dzieci wdychały pyły unoszące się wzdłuż ulic Sobieskiego , Skorupki, Batalionów Chłopskich i innych. Jest zwolennikiem rozszerzenia monitoringu oraz budowy dróg w rejonie tych ulic.
Łukasz SOBCZAK
Ukończył Studia Doktoranckie w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie w Kolegium Zarządzania i Finansów. Wcześniej uzyskał dyplomy magistra i licencjata na kierunku Finanse i Rachunkowość również w SGH. Uczestniczył także w studiach podyplomowych "Metody ilościowe w analizie rynków finansowych". We wcześniejszych latach uczęszczał do XVI liceum im. S. Sempołowskiej na Żoliborzu, oraz do Gimnazjum i szkoły podstawowej im. Prymasa Tysiąclecia w Strudze.
W przeszłości pełnił funkcję członka zarządu Samorządu Doktorantów SGH, pracował w dziale finansowym w Royal Bank of Scotland oraz brał udział w licznych konferencjach naukowych i gospodarczych. Obecnie pracuje w rodzinnej firmie.
W wolnych chwilach czyta książki o tematyce rynków finansowych i zarządzania, jeździ na rolkach, gra na pianinie oraz tańczy salsę.
Mikołaj SZCZEPANOWSKI
Imię zawdzięcza dacie urodzin - 6 grudnia 1989 roku. Od tego momentu nieustannie związany z naszym miastem. Pierwsze kroki w edukacji stawiał w Szkole Podstawowej nr 3 przy ul. Pomnikowej. Wykształcenie prawnicze zdobył w Akademii Leona Koźmińskiego, gdzie skończył także podyplomowe studia z zakresu zamówień publicznych.
Zawodowo związany z samorządem. Pracował m.in. w magistratach w Markach oraz Zielonce. Obecnie swoją wiedzę i umiejętności wykorzystuje jako Główny Specjalista w Starostwie Powiatowym w Wołominie. Redaktor naczelny Kuriera Mareckiego, współautor Rocznika Mareckiego.
Od wielu lat aktywnie uczestniczy w życiu lokalnej społeczności. Współtworzy bieg uliczny Mała Mila Marecka. Pracował też nad organizacją licznych wydarzeń patriotycznych, kulturalnych czy samorządowych, takich jak m.in. obchody rocznicowe Bitwy Warszawskiej w Ossowie, Przystań Marki, Forum Gospodarcze Powiatu Wołomińskiego.
W jego ocenie dla naszego miasta najważniejszy jest rozwój infrastruktury drogowej oraz jak najlepsza komunikacja z Warszawą.
*
Granice Okręgu nr 4:
Aleja Piłsudskiego strona nieparzysta od nr 131 do 293A (od ulicy Pomnikowej do północnej granicy miasta) oraz strona parzysta od nr 206 do nr 256A (od nr 206 do północnej granicy miasta), ulice: Agrarna, Akacjowa, Amarantowa, Andersa, Asnyka, Bajkowa, Balladyny, Batalionów Chłopskich, Baczyńskiego Błękitna, Borówkowa, Brzechwy, Bukowa, Ceramiczna, Chopina, Cisowa, Chocimska, Chotomskiej, Ciurlionisa, Cmentarna, Dąbrowskiego, Dębowa, Długa, Długosza, Dmowskiego, Dolna, Dziewanny, Fiołkowa, Fredry, Gałczyńskiego, Graniczna, Grażyny, Grota Roweckiego, Hallera, Harcerska, Jarzębinowa, Jutrzenki, Kamienna, Karłowicza, Kasztanowa, Klonowa, Kmitówek, Kolorowa, Konwalii, Kossaka, Krasińskiego, Kraszewskiego, Królowej Marysieńki, Kukier, Kusocińskiego, Kurpińskiego, Kwiatowa, Legionowa, Legionów Polskich, Leśmiana, Letnia, Łączna, Majora Billa, Maczka, Magnolii, Makuszyńskiego, Mała, Maratońska, Marmurowa, Michalicka, Modrzewiowa, Nałkowskiej, Napoleona, Niecała, Niemcewicza, Nowa, Norwida, Obrońców, Odrowąża, Okrzei, Olimpijska, Orła Białego, Pałacha, Pastelowa, Piaskowa, Pieniążka, Piotrówka, Podleśna, Pogodna, Pogonowskiego, Poławskiego, Pomarańczowa, Poniatowskiego, Poprzeczna, Poziomkowa, Przydrożna, Pułaskiego, Radna, Reja, Rolna, Reymonta, Różewicza, Rydza Śmigłego Rynkowa, Sasanki, Sienkiewicza, Skorupki, Słowików, Sobieskiego, Spacerowa, Staffa, Stokrotki, Strumykowa, Szarotki, Szczepowa, Szczygla, Szymanowskiego, Środkowa, Tęczowa, Torfowa, Turystyczna, Wąska, Wczasowa, Wenecka, Wierzbowa, Wiewiórki, Wiosenna, Wilgi, Wrzosowa, Wybickiego, Zaciszna, Zbieżna, Zbożowa, Zielona, Ziołowa, Żurawinowa, Żwirowa, Żytnia, Źródlana