Czym skorupka za młodu nasiąknie...

Paweł Pniewski UMMarki

 9 października 2018    09:17

czyli Mobilne Miasteczko Ruchu Drogowego dla najmłodszych.

W pierwszym tygodniu października Mobilne Miasteczko Ruchu Drogowego zawitało do Szkoły Podstawowej przy ul. Okólnej. W związku z bliskim sąsiedztwem Przedszkola Miejskiego nr 1 "Wesoły Skrzat" dzieci z dwóch najstarszych grup miały wspaniałą okazję uczestniczyć w plenerowej lekcji bezpiecznego poruszania się po drogach i chodnikach.


Zajęcia, które odbyły się we czwartek 4.10 dla grupy 5-latków oraz w piątek 5.10 dla 6-latków były uzupełnieniem trwającego cyklu edukacji przedszkolnej "Autochodzik". Koordynator Mobilnego Miasteczka Ruchu Drogowego już dwukrotnie odwiedził nasze przedszkole w ramach akcji "Autochodzik" natomiast wyjście do Szkoły Podstawowej stanowiło praktyczne zastosowanie zdobytej wiedzy.


Podczas zajęć pan Paweł Paczek utrwalał z dziećmi zasady bezpieczeństwa oraz  zaskakiwał ciekawostkami związanymi ze znakami drogowymi. Bardzo skrupulatnie pilnował przestrzegania zasad poruszania się po jezdni oraz zwracał szczególną uwagę na bezpieczeństwo przy przejeździe kolejowym.  Oprócz praktycznej i pouczającej lekcji koordynator MMRD  wręczył na koniec wszystkim dzieciom upominki w postaci odblasków, które są tak przydatne podczas zbliżającej się jesiennej szarugi.


Ponadto dzieci z grupy 6-latków miały okazję spróbować swoich sił na dwóch kółkach. Każdy, kto był chętny miał okazję wcielić się w cyklistę. Natomiast każdy, kto wolał twardo stąpać po ziemi był pieszym lub policjantem pilnującym porządku.


Całe szczęście, że  pogoda dopisała w te dwa dni i bardzo dziękujemy, że  mogliśmy skorzystać z Mobilnego Miasteczka Ruchu Drogowego. Pana Pawła serdecznie zapraszamy do naszego przedszkola ponieważ dwie grupy nowoprzyjętych przedszkolaków czekają już na zimową edycję "Autochodzika".Galeria

zdjecie: 115516
fot. 1
fot. 2
fot. 3
zdjecie

Paweł Pniewski

Paweł Pniewski, przewodniczący Rady Miasta Marki, prezes zarządu stowarzyszenia Grupa Marki 2020, członek Mareckiego Stowarzyszenia Gospodarczego.
Społecznik, podróżnik, wielbiciel kultury kulinarnej.
Związany z mareckim samorządem od 2010 roku. Z portalem współpracuje od 2009 roku.

pniewski.wordpress.com

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry