Adam Walny na scenie MOK

MOK Marki MOK

 9 października 2018    13:09

PODWODNE MARIONETKI - TEATR LALEK DLA DOROSŁYCH
Nikt w taki sposób nie opowiedział historii duńskiego księcia

Adam Walny jest jednym z najbardziej oryginalnych twórców teatralnych w Polsce. Aktor, scenograf, reżyser, pedagog teatru, konstruktor lalek i masek. Tworzy niezwykły świat, ożywia przedmioty, czerpie z wielu stylów i tradycji. Używa lalek również poza sceną: w edukacji, terapii (Lalka z duszą) oraz sztuce performance. Jest absolwentem Liceum Sztuk Plastycznych w Supraślu ze specjalizacją snycerz oraz Akademii Teatralnej w Warszawie na Wydziale Reżyserii Teatru Lalek. W 1999 roku założył własny teatr, z którym gościł na wielu prestiżowych festiwalach teatralnych w Polsce i za granicą (Litwa, Łotwa, Estonia, Białoruś, Dania, Węgry, Czechy, Włochy, Niemcy). Zdobył kilkadziesiąt nagród, m.in. pierwszą nagrodę na VI Międzynarodowym Festiwalu Solistów Lalkarzy.

"Hamlet - zemsta bogów" to spektakl inspirowany dramatem Szekspira, ale jego forma jest niezwykła i odbiega nie tylko od tradycji teatru elżbietańskiego, ale też od poszukiwań typowych dla współczesnego teatru. Lalki z japońskiego teatru bunraku i marionetki tworzą dwór zanurzony w ogromnych akwariach. Zużyjemy 600 litrów wody, ale mamy nadzieję, że pozostaną niezapomniane wrażenia.

Zapraszamy 20 października o godz.19.00.

bilety 10 zł do nabycia w sekretariacie MOK i na www.ewejsciowki.pl
rezerwacja miejsc tel. 22 781 14 06 do 19 października

  

 

 

Galeria

zdjecie: 115531
fot. 1
fot. 2
fot. 3
fot. 4
fot. 5
fot. 6
fot. 7
zdjecie

MOK Marki

Marecki Ośrodek Kultury jest samorządową instytucją kultury. Powstał w 1984 roku. Naszą siedzibą jest zabytkowy, ponad stuletni budynek z piękną wieżyczką, mieszczący się w centrum miasta przy ul. Fabrycznej 2, róg ul. Piłsudskiego. Uchwałą Rady Miasta Marki z dnia 18 maja 2011 roku Marecki Ośrodek Kultury otrzymał imię Tadeusza Lużyńskiego - mareckiego artysty plastyka, pedagoga i społecznika.

MISJA
Misją Mareckiego Ośrodka Kultury jest kreowanie zainteresowań kulturą i sztuką, animacja
i edukacja kulturalna oraz upowszechnianie lokalnych tradycji.

Oferujemy udział w zajęciach stałych i cyklicznych, a także spotkaniach, koncertach, spektaklach teatralnych, wernisażach, sesjach warsztatowych i projektach. Przygotowujemy do udziału w kulturze artystycznej i zapewniamy kontakt ze sztuką i artystami.

ZAPRASZAMY DO KORZYSTANIA Z NASZEJ OFERTY
ZAPRASZAMY DO JEJ WSPÓŁTWORZENIA I WSPÓŁPRACY

Chcemy być miejscem pobudzającym lokalną aktywność, miejscem przerzucania mostów pomiędzy różnymi grupami mieszkańców. Czekamy na nowych partnerów, nowych uczestników i nowe propozycje.

mokmarki.pl

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry