Odsłonięcie tablicy poświęconej POW połączone z piknikiem rodzinnym

START:    14 października 2018

Paweł Pniewski UMMarki OSP

 9 października 2018    13:35

Będzie uroczyście, wybuchowo i bombowo!

Burmistrz Miasta Marki Jacek Orych i Ochotnicza Straż Pożarna w Markach zapraszają na uroczystość odsłonięcia tablicy Peowiaków i piknik rodzinny "Kultura, historia i militaria" w 100 - lecie odzyskania niepodległości.

W najbliższą niedzielę o godz. 15.00 zapraszamy mieszkańców miasta na uroczyste odsłonięcie tablicy ku czci Peowiaków - mieszkańców Marek, którzy byli członkami Polskiej Organizacji Wojskowej.

Na terenie Ochotniczej Straży Pożarnej tego dnia już o 14.00 wystartuje piknik rodzinny, podczas którego odbędą się pokazy akcji ratowniczych, broni palnej i parada motocyklistów. Dla mieszkańców zorganizowano szereg atrakcji takich jak strzelnica ASG, stanowisko saperskie, kuchnia polowa czy krzesanie ognia z pomocą krzesiwa. Wieść gminna niesie, że tego dnia, tuż obok trampolin, wyląduje na placu wielka dmuchana rakieta, ku uciesze naszych milusińskich.

Dla amatorów słodkości przygotowano ogromny tort z okazji 100 - lecia odzyskania niepodległości. Nie zabraknie także gier, zabaw i licznych nagród, które czekają na zwycięzców.

A gdy już słońce będzie chylić się ku zachodowi, potężny ogień zwabi nas swym blaskiem do wspólnego ogniska, a dźwięk gitary sięgał będzie nieba, gdzie spoczywają dusze tych, którzy za naszą wolność oddali życie.

Bądźmy razem tego dnia: 14.X.2018 r. 14.00 - 18.00 . Teren przy OSP.

Galeria

zdjecie: 115546
zdjecie

Paweł Pniewski

Paweł Pniewski, zastępca Burmistrza Miasta Marki, prezes zarządu stowarzyszenia Grupa Marki 2020, członek Mareckiego Stowarzyszenia Gospodarczego.
Społecznik, podróżnik, wielbiciel kultury kulinarnej.
Związany z mareckim samorządem od 2010 roku. Z portalem współpracuje od 2009 roku.

pniewski.wordpress.com

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry