FLORA i JOHN Briggsowie w mareckim przedszkolu - spotkanie z historią

Bogusława Sieroszewska StowarzyszenieMPS

 13 października 2018    07:30

W jednym z mareckich przedszkoli, 3 października br.,  doszło do ciekawego spotkania z historią. Poruszony został temat elementów herbu mareckiego oraz budowli mareckich, takich jak szkoła elementarna z wieżą, komin, pałacyk - ściśle związanych z rodziną angielskich fabrykantów i filantropów Marek - słynnych braci Briggsów. Dzieci uświadomiły sobie, że Marki mają angielskie korzenie. Pogadankę z dziećmi przeprowadził radny i regionalista Zbigniew Paciorek, który od lat wciela się w rolę Anglika Johna Briggsa z Bradford w północnej Anglii oraz Bogusława Sieroszewska, autorka scenariuszy o angielskich fabrykantach w Markach, która wciela się w rolę Flory Briggs.

Galeria

zdjecie: 115602
fot. 1
fot. 2
fot. 3
fot. 4
fot. 5
fot. 6
fot. 7
fot. 8
fot. 9
fot. 10
zdjecie

Bogusława Sieroszewska

Wiceprezes Stowarzyszenia Marki-Pustelnik-Struga. Absolwentka filologii angielskiej Uniwersytetu Warszawskiego z dyplomami Cambridge. Zajmuje się nauczaniem języka angielskiego w Markach i Warszawie, również przez skype'a!

Pasja - najnowsza historia Polski: Żołnierze Niezłomni Powstania Antykomunistycznego, Sierpień'80, marecka historia angielskich Braci Briggsów, fabrykantów i dobrodziejów Marek, opisana osobiście w Roczniku Mareckim tom II.

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry