Dorzuć się do puszki WOŚP

Uczymy ratować #wosp2019

Paweł Pniewski SP1 UMMarki WOŚP

 16 października 2018    00:10

Wspólnie z WOŚP chcemy pobić rekord w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo - oddechowej.

Od 2006 roku Fundacja WOŚP prowadzi program Program Edukacyjny "Ratujemy i Uczymy Ratować", który skierowany jest do dzieci klas I-III szkół podstawowych.

Doskonałym uzupełnieniem tego programu jest bicie rekordu w jednoczesnej resuscytacji krążeniowo-oddechowej, które Fundacja WOŚP organizuje od pięciu lat w czasie Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca. W ubiegłym roku w akcji wzięło udział ponad 85 tys. osób. W tym roku Orkiestra chce pobić ten rekord. Dlatego odpowiadając na ten apel także Marki dołączyły do przedsięwzięcia. Bicie rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej przez jak największą liczbę osób odbędzie się 16.10.2018 od godziny 12:00 do godziny 12:30. Tego dnia spotykamy się w Szkole Podstawowej nr. 1 przy ulicy Okólnej. Nasi ratownicy planują rozpoczęcie imprezy o godzinie 11:00 tak, by można było omówić zasady bicia rekordu oraz wykonywania wdechów. Kto będzie chciał, będzie miał również możliwość przetrenowania resuscytacji na dostępnych fantomach. Nie może Was zabraknąć. Bądźcie z nami, bo #UczymyRatować.  

Galeria

zdjecie: 115773
zdjecie

Paweł Pniewski

Paweł Pniewski, przewodniczący Rady Miasta Marki, prezes zarządu stowarzyszenia Grupa Marki 2020, członek Mareckiego Stowarzyszenia Gospodarczego.
Społecznik, podróżnik, wielbiciel kultury kulinarnej.
Związany z mareckim samorządem od 2010 roku. Z portalem współpracuje od 2009 roku.

pniewski.wordpress.com

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry