Zasady bezpieczeństwa znam więc radę sobie dam

Arkadiusz Werelich

 17 października 2018    11:54

16 października został zorganizowany Konwent Edukacji dla Bezpieczeństwa pt. " Zasady bezpieczeństwa znam więc radę sobie dam ". Konwent skierowany był do uczniów szkół podstawowych w wieku 9-14 lat (IV-VIII klasa), którzy samodzielnie chodzą lub dojeżdżają na rowerze do szkoły. Na konwent zostały zaproszone delegacje dzieci z Mareckich szkół podstawowych. Podczas konwentu przypomniane zostały dzieciom zasady bezpieczeństwa oraz zasady prawidłowego zachowania się na drodze, w szczególności podczas przechodzenia przez pasy. Poprzez obserwację zainscenizowanego wypadku rowerzysty z samochodem (w wykonaniu wyspecjalizowanych kaskaderów oraz ratowników medycznych), dzieci dowiedziały się o skutkach nieprawidłowego zachowania się na przejściu dla pieszych. Prelekcję poprowadził Pan Paweł Paczek - prezes Klubu Rowerowego Trybik, Pani inspektor z Komendy Powiatowej w Wołominie oraz Pan Robert Niedbałko aspirant sztabowy z wydziału ruchu drogowego Komendy Stołecznej Policji.
Ponad to dla szkół zostanie przygotowany materiał filmowy z pokazu wraz z prelekcją na temat bezpieczeństwa. Jestem dumna, że mogłam pomóc Fundacji w zorganizowaniu tak ważnej lekcji dla najmłodszych mieszkańców miasta.
Projekt sfinansowany z budżetu Miasta Marki, koordynowany przez Fundację Zielone Pojęcie.

Galeria

zdjecie: 115872
fot. 1
fot. 2
fot. 3
fot. 4
fot. 5
fot. 6
fot. 7
fot. 8
fot. 9
fot. 10
fot. 11
fot. 12
fot. 13
fot. 14
fot. 15
fot. 16
fot. 17
fot. 18
fot. 19
fot. 20
fot. 21
fot. 22
fot. 23
fot. 24
fot. 25
fot. 26
fot. 27
fot. 28
fot. 29
zdjecie

Arkadiusz Werelich

Oddany lokalnym sprawom, samorządowiec, radny powiatu wołomińskiego, społecznik.

www.werelich.net

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry