Pola nadziei w Markach

Tadeusz Markiewicz UMMarki

 18 października 2018    08:57

W ramach międzynarodowej akcji kolejny raz posadziliśmy cebulki żonkili.Kolejny raz mieszkańcy Marek nie zapomnieli o pięknym geście solidarności z nieuleczalnie chorymi. Skwer przy ratuszu był miejscem wczorajszej akcji "Pola nadziei". Została ona stworzona przez Fundację Marie Curie Cancer Care z Edynburga w Wielkiej Brytanii, pomagającą nieuleczalnie chorym na raka. Żonkile są międzynarodowym symbolem nadziei. Przypominają nam o ludziach cierpiących, oczekujących naszego wsparcia w trudnym okresie odchodzenia z tego świata.

Burmistrz Jacek Orych powitał wszystkich obecnych, a ks. Paweł Śmierzchalski, dyrektor Ośrodka Hospicjum Domowe Księży Marianów z Warszawy, przybliżył młodemu pokoleniu sens i cel akcji. Obecne były delegacje mareckiej młodzieży ze Szkoły Podstawowej AD ASTRA, ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Kornela Makuszyńskiego, ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. Pomnik Zwycięstwa 1920 roku oraz dzieci z przedszkola "Smerfy". Wszyscy zasadzili około 200 cebulek żonkili.

Od czasu, gdy wiosną 1998 roku w parkach krakowskich zakwitły pierwsze polskie "Pola Nadziei", akcja zebrała wielu zwolenników. Także nasze miasto aktywnie włączyło się w ten projekt i od kilku już lat czynnie w nim uczestniczy wspierając działalność Ośrodka Hospicjum Domowe Księży Marianów z Warszawy, by pokazać solidarność z ludźmi chorymi i potrzebującymi pomocy.

Dziękujemy wszystkim wolontariuszom oraz nauczycielce ze szkoły AD ASTRA za koordynowanie akcji.

Więcej o Hospicjum Domowym TUTAJ

WPZ

Galeria

zdjecie: 115989
zdjecie

Tadeusz Markiewicz

Zaręczony z samorządem, w poprzednim wcieleniu redaktor, wydawca, nieustająco marecki bloger

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry