W odpowiedzi na manipulacje pani Sieroszewskiej, czyli kto jest kto

Paweł Pniewski MSG Wybory BlogPawłaPniewskiego

 19 października 2018    11:27

Ciężko zrozumieć, jak nauczycielowi, który powinien być autorytetem dla młodego pokolenia, z tak dużą łatwością przychodzi pisanie kłamstw i obrzucanie ludzi błotem. Dlaczego pisze to pani dopiero kilka godzin przed ciszą wyborczą? Czy nie dlatego, aby nie zdążyć złożyć pozwu wyborczego w sprawie tych pomówień?

"Czemu to widzisz drzazgę w oku swego brata, a belki we własnym oku nie dostrzegasz?" (Mt7,3)

Nie jest tajemnicą, że burmistrz Jacek Orych jest członkiem Mareckiego Stowarzyszenia Gospodarczego i wieloletnim radnym z jego ramienia. Nie jest tajemnicą, że w tym roku członkowie Mareckiego Stowarzyszenia Gospodarczego do wyborów idą wspólnym frontem z liderami wielu organizacji społecznych, którym zależy na rozwoju Marek, a nie zachowaniu ich wiejskiego, sielankowego charakteru. Dlatego utworzono KWW Burmistrza Jacka Orycha, z którego list startują przedstawiciele MSG, Mareckiego Klubu Kobiet z Pasją, Grupy Marki 2020, stowarzyszenia Projekt Marki, KS Markowi Biegacze, stowarzyszenia Struga Wczoraj, Dziś, Jutro itd. Niestety, gdy kończą merytoryczne argumenty, by przeciwstawić się temu trendowi popierania dobrych zmian i konsolidacji sił, by zmieniać nasze miasto, pojawiają się kłamstwa i pomówienia. Wszyscy kandydaci startujący z naszych list nie należą do żadnej partii politycznej. Owszem w swojej przeszłości mają epizody związane z kandydowaniem z list partyjnych, tak jak kandydaci Mazowieckiej Wspólnoty Samorządowej, z list których i Pani startuje.

Nie jest też tajemnicą, że wśród założycieli stowarzyszenia Marki-Pustelnik-Struga znajduje się osoba z PZPRowską przeszłością. Nie jest tajemnicą, że na listach Wspólnoty Samorządowej znajdują się osoby, związane wcześniej z SLD i PO. Teraz już wiemy "kto jest kto".

Kłamstwem jest Pani stwierdzenie, jakoby stowarzyszenie Marki-Pustelnik-Struga nie otrzymywało żadnej pomocy ze strony burmistrza. M.in. wspomniane przez Panią Mareckie Wianki były dofinansowane z budżetu miasta Marki kwotą 3.500 zł. Załączam stosowny dokument. Wszystkie Noce Muzeów w Markach, w których uczestniczyło stowarzyszenie Marki-Pustelnik-Struga, były dofinansowane lub współorganizowane przez miasto Marki, m.in. sfinansowano wypożyczenie strojów na Państwa przedstawienie. O dofinansowanie II Rocznika Mareckiego stowarzyszenie nigdy oficjalnie nie zwracało się do urzędu, więc tu też jest Pani w błędzie. Jedynie w luźnej rozmowie z burmistrzem Zbyszek Paciorek zapytał, czy miasto mogłoby jakoś wesprzeć jego wydanie, na co uzyskał odpowiedź, że miasto z chęcią wykupi część nakładu, aby pokryć część kosztów jego wydania.

Podłą manipulacją jest również wykorzystanie wizyty posłanki Kamili Gasiuk-Pihowicz w Markach na uroczystościach związanych z obchodami rocznicy Bitwy Warszawskiej. Od pierwszej uroczystości zorganizowanej w 2011 roku z mojej inicjatywy, na obchody zapraszani są wszyscy posłowie i senatorowie wybrani z okręgu wyborczego, w którym znajdują się Marki. W poprzednich latach na uroczystościach gościli m.in., senator Jan Żaryn, senator Anna Aksamit, posłowie: Jacek Sasin, Piotr Uściński, Jan Grabiec, Andrzej Smirnow, czy minister Mariusz Błaszczak. Dokładnie tak samo, jak ma to miejsce w Ossowie i Radzyminie. W tym roku na zaproszenie spośród posłów odpowiedziała tylko pani Kamila Gasiuk-Pihowicz, natomiast poza nią wśród gości byli także: przedstawiciel Prezydenta RP Andrzeja Dudy w osobie płk. Mariusza Fryca, przedstawiciel Ministra Obrony Narodowej w osobie płk. Mariusza Maciuszka oraz przedstawiciel Rządu RP w osobie wicewojewody mazowieckiego Artura Standowicza, o których zapomniała Pani wspomnieć, bo nie pasują do Pani manipulacji. Załączam link do relacji z tegorocznych uroczystości. Ponadto wielokrotnie w Markach gościliśmy przedstawicieli rządu przy różnych okazjach, niezależnie od tego, z jakiej partii się wywodzili, jeśli trzeba było interweniować w mareckich sprawach.

Ci, co śledzą mareckie sprawy na bieżąco, widzą jak wiele zmian zaszło w tej kadencji w sferze budowy lokalnej tożsamości i nie ma zgody na przypisywanie tych zmian wyłącznie Pani stowarzyszeniu. Doceniono mareckich kombatantów walk o niepodległość, którym na wniosek burmistrza oraz radnych MSG i PiS nadano honorowe obywatelstwo miasta Marki, a ich siedzibę na początku kadencji przeniesiono z baraku spod urzędu bez prądu i wody do pałacyku Briggsów. Organizowano miejskie obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych (duża w tym zasługa radnych PiS), rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego (w których przedstawiciele Pani stowarzyszenia wzięli udział po raz pierwszy dopiero w roku wyborczym), czy rocznicy powstania Polskiego Państwa Podziemnego (w których przedstawiciele Pani stowarzyszenia nie uczestniczyli ani razu). Zrealizowano pierwszy dokumentalny film o Markach, który był emitowany na wielu antenach Telewizji Polskiej. Uruchomiono także portal historyczny miasta Marki. Nie dalej jak we wtorek uczestniczyła Pani w spotkaniu organizowanym przez burmistrza poświęconemu Żołnierzom Niezłomnym.

Teraz już wiemy "kto jest kto" i w jakim celu pisze takie manipulacje na kilka godzin przed ciszą wyborczą. Jednak "przyzwoitość i uczciwość wymaga przedstawiania komitetów zgodnie z prawdą."

Paweł Pniewski

Galeria

zdjecie: 116058
zdjecie

Paweł Pniewski

Paweł Pniewski, zastępca Burmistrza Miasta Marki, prezes zarządu stowarzyszenia Grupa Marki 2020, członek Mareckiego Stowarzyszenia Gospodarczego.
Społecznik, podróżnik, wielbiciel kultury kulinarnej.
Związany z mareckim samorządem od 2010 roku. Z portalem współpracuje od 2009 roku.

pniewski.wordpress.com

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry