X Mistrzostwa Szkół Podstawowych Powiatu Wołomińskiego w Warcabach

Michał Suchecki UKSStruga

 22 października 2018    22:14

W sobotę 13 października już po raz dziesiąty w Zespole Szkół nr 2 w Markach odbyły się Otwarte Mistrzostwa Szkół Podstawowych Powiatu Wołomińskiego w Warcabach klasycznych. Zawody objął Patronatem Burmistrz Miasta Marki, współorganizatorem było Starostwo Powiatowe w Wołominie. Ze środków pochodzących z budżetu Powiatu Wołomińskiego zakupione zostały puchary dla zwycięzców drużynowych i indywidualnych, natomiast Urząd Miasta Marki zadbał o to, by wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody rzeczowe. W dwóch kategoriach wiekowych (kl. 0-III i IV-VIII) wzięło udział 51 zawodników reprezentujących 11 szkół naszego powiatu i okolic.

Każdy zawodnik rozegrał 7 rund systemem szwajcarskim. Po ostatniej partii i zliczeniu wszystkich punktów wyłoniono zwycięzców indywidualnych oraz najlepsze drużyny, gdzie sumowane były punkty zdobyte przez czterech najlepszych zawodników danej szkoły.

Na uroczyste zakończenie Mistrzostw przybyli: Arkadiusz Werelich - Radny Powiatu Wołomińskiego, Przewodniczący Komisji Edukacji, Sportu i Turystyki, Burmistrz Miasta Marki Jacek Orych, Wiceburmistrz Dariusz Pietrucha, Dyrektor ZS2 Elżbieta Piszcz oraz Dyrektor biorącej udział w zawodach SP2 w Słupnie Barbara Moczulska. Goście wręczyli zwycięzcom puchary, medale i dyplomy, nagrody rzeczowe wybierali sobie sami zawodnicy. Wszyscy otrzymali dyplomy uczestnictwa.

Triumfujące drużyny to przede wszystkim te, których zawodnicy trenują w UKS Struga. W kategorii klas 0-III zwyciężyła SP1 w Słupnie przed SP5 w Markach, trzecie miejsce uzyskała SP2 w Słupnie. W kategorii klas IV-VIII najlepsza była drużyna z SP5 w Markach, drugie miejsce zajęła SP3 w Markach, trzecie SP1 w Słupnie.

W klasyfikacji indywidualnej w kategorii klas 0-III bezkonkurencyjni okazali się uczniowie SP1 w Słupnie - Krystian Jóśk, Bartek jóśk i Nikodem Koszewski. W kategorii klas IV-VIII mistrzami zostali dwaj ósmoklasiści, rywalizujący ze sobą od lat w turniejach ogólnopolskich i międzynarodowych. Tym razem lepszy był Jakub Broma z SP5, na drugim miejscu uplasował się Kacper Waś z SP w Nadmie. Na trzecim miejscu ukończył zawody czwartoklasista Michał Muzaj z NSP 38 w Warszawie, trenujący w naszym klubie.

Zgodnie z założeniami organizatorów, zawody okazały się wspaniałą okazją do popularyzacji gry w warcaby wśród uczniów, a kilkugodzinne kibicowanie doskonale zintegrowało opiekunów i trenerów. Wszyscy zgodnie chwalili pomysł organizacji tego typu turnieju. A zatem do zobaczenia za rok!

Jarosław Suchecki

Galeria

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry