Konrad Rytel w Sejmiku Wojewódzkim

Mikołaj Szczepanowski

 24 października 2018    16:35

Bezpartyjni Samorządowcy w wyborach do Sejmiku Województwa Mazowieckiego zdobyli 6.24%, zaufało i oddało na nas swój głos 149 551 wyborców. Dzięki temu Bezpartyjnych Samorządowców w Sejmiku będzie reprezentował Prezes MWS Konrad Rytel, prywatnie mieszkaniec Kobyłki! To duży sukces wszystkich samorządowców, ponieważ - paradoksalnie - ten szczebel samorządowy zarezerwowany był dotąd dla partii politycznych.

 Na Konrada Rytla w okręgu nr 7 (okręg podwarszawski) zagłosowało 13 453 wyborców! Dziękujemy za okazane zaufanie!


Konrad Rytel (68 lat) to wyjątkowa postać w samorządzie. Od 1980 roku aktywny działacz NSZZ "Solidarność", członek Akcji Katolickiej. To człowiek, w którego życiu działalność samorządowa zawsze miała wielkie znaczenie. Od pierwszych wolnych wyborów w 1990 roku działał jako radny Wołomina, po dwóch kadencjach w tym samorządzie został wybrany starostą powiatu wołomińskiego. Ten urząd piastował również dwie kadencje. W kadencji 2014 - 2018 był zastępcą Burmistrza Miasta Piastów.


W 1997 roku Rytel startował z listy AWS do Sejmu. W 2001 roku mógł objąć poselski mandat, który zwolniła Jadwiga Zakrzewska, jednak nie zrobił tego.
Od 3 kadencji jest prezesem Mazowieckiej Wspólnoty Samorządowej.

To człowiek, dla którego patriotyzm i pamięć narodowa mają wielkie znaczenie. Angażuje się w wiele akcji ochronie miejsc pamięci narodowej, wspiera działania na rzecz ochrony życia.
Konrad Rytel został uhonorowany odznaczeniami. Ma Brązowy, Srebrny i Złoty Krzyż Zasługi (za zasługi dla budownictwa). Odznaczono go również kombatanckim krzyżem zasługi. Ma też wyróżnienie Anioł Stróż Ziemi Wołomińskiej.

Galeria

zdjecie: 116439
zdjecie

Mikołaj Szczepanowski

Mikołaj Szczepanowski - współpracuje z portalem od 2006 roku

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry