100 rocznica odzyskania Niepodległości

START:    11 listopada 2018

Tadeusz Markiewicz UMMarki

 6 listopada 2018    14:14

Zapraszamy na mareckie obchody - w MOK oraz przy pomniku."Jako Wódz Naczelny Armii Polskiej pragnę notyfikować rządom i narodom wojującym i neutralnym istnienie Państwa Polskiego Niepodległego, obejmującego wszystkie ziemie zjednoczonej Polski. Dzięki zmianom, które nastąpiły w skutek świetnych zwycięstw armij sprzymierzonych - wznowienie niepodległości i suwerenności Polski staje się odtąd faktem dokonanym" - tak brzmią słowa listopadowej depeszy nadanej przez Józefa Piłsudskiego m.in. do prezydenta Stanów Zjednoczonych oraz władz brytyjskich, francuskich, niemieckich, włoskich i japońskich.

11 listopada będziemy obchodzić 100 rocznicę odzyskania Niepodległości.  Z tej okazji zapraszamy Państwa na uroczystości, które odbędą się w Mareckim Ośrodku Kultury im. Tadeusza Lużyńskiego (MOK) oraz przy Pomniku X Powieszonych.

Nasze obchody tradycyjnie zaczniemy w MOK. O godz. 15.00 będziemy prezentować Bohaterów Niepodległej oraz wspólnie śpiewać pieśni patriotyczne. Tę część obchodów poprowadzi Agnieszka Lużyńska. Następnie zaprosimy Państwa na wernisaż wystawy "100 lat Historii Mody - 100 lat praw wyborczych kobiet w Polsce" (więcej na ten temat pisaliśmy w miejskim biuletynie na str. 14). Zwieńczeniem spotkania w MOK będzie słodki poczęstunek ("Urodzinowy tort dla Niepodległej").

O godz. 18.00 rozpoczną się obchody pod Pomnikiem X Powieszonych. Pół godziny później zaprosimy Państwa na defiladę Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Tłuszcza. O 19.00 rocznicowe spotkanie zakończy pokaz ogniowy z pirotechniką oraz poczęstunek wojskową grochówką na miejskim targowisku.

Zapraszamy!

Galeria

zdjecie: 116729
fot. 1
zdjecie

Tadeusz Markiewicz

Zaręczony z samorządem, w poprzednim wcieleniu redaktor, wydawca, nieustająco marecki bloger

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry