Geneza powstania najstarszej mareckiej świątyni i parafii pw. Św. Izydora - Oracza. Cz II. Zapraszamy!

START:    22 listopada 2018

Tomasz Paciorek MOK StowarzyszenieMPS

 19 listopada 2018    10:20


Szanowni Państwo,


zapraszamy Państwa bardzo serdecznie na II część prelekcji o powstaniu najstarszej mareckiej świątyni i parafii św. Izydora - Oracza do Mareckiego Ośrodka Kultury w Markach przy ul. Fabrycznej 2. (Pierwsze spotkanie miało miejsce 11.10.2018 r.)


Stowarzyszenia Marki-Pustelnik-Struga we współpracy z Mareckim Ośrodkiem Kultury zaprasza w dniu 22 listopada br. o godz. 17.00 na II część prelekcji poświęconej genezie powstania i początkach budowy najstarszej mareckiej świątyni i parafii pw. Św. Izydora - Oracza. 


Wykład przy użyciu środków audiowizualnych poprowadzi Zbigniew Paciorek - prezes Stowarzyszenia-Marki-Pustelnik-Struga oraz regionalista, historyk, pasjonat dziejów Marek. Wierzymy i mamy nadzieję, że te comiesięczne prelekcje, wykłady przyczynią się do   uczczenia i uświetniania rocznicowych obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę.


Zapraszamy Państwa bardzo serdecznie do gościnnego Mareckiego Ośrodka Kultury.

  

Galeria

zdjecie: 117090
fot. 1
zdjecie

Tomasz Paciorek

Absolwent Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego oraz studiów doktoranckich w zakresie ekonomii w Instytucie Pracy i Spraw Socjalnych w Warszawie. Pracownik w administracji państwowej.

Pasjonat lokalnej historii, autor licznych opracowań na temat Marek, członek Stowarzyszenia Marki-Pustelnik-Struga. Od 2010 r. radny miasta Marki.

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry