MARSZ NIEPODLEGŁOŚCI 2018 z udziałem markowian

Bogusława Sieroszewska StowarzyszenieMPS

 24 listopada 2018    00:19

Wśród 250 tysięcy uczestników tegorocznego Marszu Niepodległości na cześć 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości, pod barwami biało-czerwonymi maszerowali również i markowianie.Kiedy totalna opozycja i jej poplecznicy na brukselskich salonach wciąż straszą rzekomymi faszystami i bolszewikami w Warszawie, trzeba uczciwie przyznać, że Marsz Niepodległości Anno Domini 2018 był piękną manifestacją Patriotyzmu oraz Dumy Narodowej z przynależności do wielkiego, słowiańskiego Narodu Polskiego o pięknej i długiej historii oraz bogatej tradycji.


 Grupa Historyczna Niepodległość z Marek z rodziną z Nigerii przed budynkiem PASTY.
Była to okazja do serdecznych rozmów i wymiany myśli z Polakami przybyłymi do stolicy z różnych zakątków Polski i świata. Wspaniałym świadectwo dała Grupa Historyczna Niepodległość z Marek, która  11 listopada wymaszerowała spod budynku Pasty z rodziną z Nigerii z małymi dzieci rozmiłowanymi w polskich piosenkach patriotycznych!Bogusława Sieroszewska z Marek i Katarzyna Ciećko z Krakowa na Marsz Niepodległości 2018

prezentują modę kobiecą sprzed  100 lat.  Foto. Krystian

Inny markowianin, kierowca  warszawskiego autobusu linii 118, udekorowanego biało-czerwonymi barwami, potwierdza, że serdeczna atmosfera wśród pasażerów zjeżdżających się na Marsz do stolicy panowała już na kilka dni przed Świętem Niepodległości. Polacy z dumą pozdrawiali się serdecznie i z przypadkowo napotkanymi w miejskich autobusach nieznajomymi umawiali się na niedzielny Marsz Niepodległości. Wspomniany marecki kierowca, który pragnie zachować anonimowość, po serdecznej rozmowie z Polakiem przybyłym specjalnie na Marsz z Wysp Brytyjskich został udekorowany znaczkiem okolicznościowym na 100-lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Gwoli przypomnienia, na kilka dni przed Świętem 11 listopada, Marsz Niepodległości stanął pod znakiem zapytania, kiedy to odchodząca z urzędu prezydent Warszawy, Hanna Gronkiewicz-Waltz, ni stąd ni zowąd, wbrew obowiązującemu prawu, cofnęła pozwolenie na przemarsz Polaków ulicami Warszawy. Prezydent Rzeczypospolitej Polski Andrzej Duda oraz Premier Mateusz Morawiecki porozumieli się błyskawicznie co do nadania Marszowi rangi narodowej uroczystości i również wzięcia w nim udziału. Co więcej, organizatorzy Marszu Niepodległości nie dali za wygraną i czym prędzej odwołali się do sądu, a ten w trybie natychmiastowym uchylił nieuzasadniony i bezpodstawny zakaz Marszu wydany pochopnie przez panią Prezydent Warszawy.


Grupa Historyczna Niepodległość z Marek,

z rodziną Państwa Kaczyńskich z Zieleńca oraz innymi markowianami

podążającymi w pierwszym członie Marszu, na czele którego szedł Pan Prezydent RP Andrzej Duda.

Nikt nie miał wątpliwości, że Marsz Niepodległości musi się odbyć, aby dać okazję Polakom do  zjednoczenia się pod barwami biało-czerwonymi oraz oddania hołdu przodkom, wielkim Polakom, ojcom Niepodległości, upamiętnionym na transparentach. To oni walczyli o Niepodległość naszej Ojczyzny, również na przestrzeni ostatnich 100 lat, tracili zdrowie i życie dla Niej, a nierzadko nie doczekali prawdziwej Wolności, tak jak to miało miejsce w przypadku Żołnierzy Wyklętych.

Inni uczestnicy Marszu Niepodległości, w tym Grażyna Kurek z Pustelnika, zgromadzili się pod Sejmem, aby stamtąd  wraz z Krucjatą Różańcową przemaszerować do Ronda Dmowskiego i tam dołączyć do reszty Marszu.

Warto zauważyć, że ci, co zgromadzili się pod Sejmem już o godz. 11.00 przybyli tam, aby uczestniczyć we Mszy Św. w intencji Ojczyzny. Niestety, chociaż pod Sejmem był już przygotowany ołtarz polowy, a ksiądz Tomasz Jochemczyk przybył, aby odprawiać Mszę św. i wygłosić okolicznościowe kazanie w ramach Marszu Niepodległości, Kuria Metropolitarna Warszawska na czele z kard. Kazimierzem Nyczem cofnęła pozwolenie na Mszę św. nie podając powodów swojej decyzji do wiadomości publicznej. Mimo wszystko okolicznościowe kazanie zostało wygłoszone przez ks. Jochemczyka.       Kliknij tutaj

Również pod Sejmem baner z hasłem "BROŃCIE KRZYŻA OD TATR PO BAŁTYK" przywieziony z Zakopanego przez Andrzeja Elandkowskiego zachęcał jak co roku do obrony polskiej tożsamości, w którą wpisany jest Chrystusowy Krzyż. Na uwagę zasługiwała również grupa z Podkarpacia - młodzież i dzieci przystrojeni w biało-czerwone barwy, którzy przyjechali z podkarpackiej wioski Hucisko. Takich grup było naprawdę wiele.
Już pod Sejmem, Bogumił Tomasiewicz z Gwardii Narodowej im. Armii Krajowej rozpoczął rozdawanie ulotek zachęcających do wstępowania do Krucjaty Różańcowej. Jej celem jest wspólne wymodlenie, 1 dziesiątką  Różańca Świętego dziennie, Polski wiernej Bogu, Krzyżowi i Ewangelii oraz wypełnienie Jasnogórskich Ślubów Narodu złożonych w 1956 roku, z inicjatywy Prymasa Tysiąclecia, Stefana kard. Wyszyńskiego.


Może nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że Krucjata Różańcowa działa również i w Markach. Już w 2011 roku, z inicjatywy Akcji Katolickiej oraz Rodziny Radia Maryja zawiązała się 200 osobowa grupa, deklarująca regularną modlitwę za Ojczyznę. Lista mareckiej Krucjaty Różańcowej została przesłana na Jasną Górę do Ojców Paulinów, którzy oficjalnie podają, że liczba modlących się codziennie za Ojczyznę oscyluje wokół 130 tysięcy. Niektórzy markowianie podjęli modlitwę za Ojczyznę 1 dziesiątką Różańca bez oficjalnego zgłaszania się do Krucjaty.


Dołącz do Krucjaty Różańcowej      Kliknij tutaj

Oprócz modlitwy różańcowej był również, a może nawet przede wszystkim, nieustający śpiew pieśni patriotycznych takich jak Legiony czy Boże coś Polskę.  Śpiew był charakterystyczny dla wielu grup uczestniczących w Marszu Niepodległości. Do tego stopnia, że kiedy jedni kończyli "Rotę" drudzy ją zaczynali. Hasło "Bóg, Honor i Ojczyzna" skandowano setki razy.

Z grupą z Marek szła dziennikarka śledcza - Anita Gargas. Kiedy zabrakło głosów do śpiewania, mikrofon przejęła  spontanicznie Kasia z Żywca, która opowiadała o tym, jak ważne jest dawanie świadectwa przywiązania do wartości katolickich i wiary naszych przodków. Na co dzień udaje jej się to osiągnąć za pomocą prowadzenia blogu pt. Katoliczka.
Kasia i Tomek z Żywca, z którymi maszerowali markowianie
Wraz z Marszem przemieszczał się, ze swoim kamerzystą, znany bloger Krzysztof Woźniak, który filmując uczestników Marszu nie ominął i markowian, prosząc o życzenia dla Niepodległej (29. minuta relacji).         Relacja bez Cenzury         Kliknij tutajZ okazji  tak pięknego święta jakim jest 100-lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości, życzmy naszej Ojczyźnie,


aby spełniły się proroctwa i posłannictwa o Jej wielkiej przyszłości,


które przepowiedzieli nasi wieszczowie oraz święci


na przestrzeni wieków.


Niech Polska będzie dumna i silna siłą wybranych, prawych osób.
Najprawdopodobniej najmłodszy uczestnik Marszu Niepodległości 2018 -

11-miesięczna Helenka z Krakowa z rodzicami, których gościli markowianie.
OdpowiedzPrzekaż dalej

Galeria

zdjecie: 117235
fot. 1
fot. 2
fot. 3
fot. 4
fot. 5
fot. 6
fot. 7
fot. 8
fot. 9
fot. 10
fot. 11
fot. 12
fot. 13
fot. 14
fot. 15
fot. 16
fot. 17
fot. 18
fot. 19
fot. 20
fot. 21
fot. 22
zdjecie

Bogusława Sieroszewska

Wiceprezes Stowarzyszenia Marki-Pustelnik-Struga. Absolwentka filologii angielskiej Uniwersytetu Warszawskiego z dyplomami Cambridge. Zajmuje się nauczaniem języka angielskiego w Markach i Warszawie, również przez skype'a!

Pasja - najnowsza historia Polski: Żołnierze Niezłomni Powstania Antykomunistycznego, Sierpień'80, marecka historia angielskich Braci Briggsów, fabrykantów i dobrodziejów Marek, opisana osobiście w Roczniku Mareckim tom II.

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry