Święty Mikołaj (znów) zamieszka w Markach

START:    14 grudnia 2018

Tadeusz Markiewicz Marki2020

 27 listopada 2018    19:52

Pomóżmy spełnić marzenia dzieci z ubogich rodzin.Gdy w wirtualnym świecie pojawia się charakterystyczna czerwona czapka św. Mikołaja, w realnym świecie zaczynają się gromadzić jego pomocnicy - elfiki. Są nimi ludzie dobrej woli, gotowi wesprzeć nieznajome dziecko z ubogiej rodziny. To właśnie jesteście Wy! Część z Was już po raz dziesiąty weźmie udział w akcji "Święty Mikołaj mieszka w Markach", cześć z Was być może (na to liczymy) w niej zadebiutuje.

Przesłanie jest proste - pomagamy tym najmłodszym mieszkańcom, których rodziców nie stać na przygotowanie świąt. Dlatego dzieci piszą list do św. Mikołaja. Znajdziecie w nich m.in. życzenia, które łapią ze serce: o pieluchy dla siostry, o buty dla brata czy plecak do szkoły. Te listy, które zbiera marecki Ośrodek Pomocy Społecznej, trafiają następnie do Św. Mikołaja. Ten, chcąc pozostać w zgodzie z RODO, zostawia na nich jedynie imię dziecka, które ma świąteczne marzenia. I taki list z marzeniami może trafić do Ciebie. Wielu z tych, którzy już włączyli się do projektu Grupy Marki 2020, co roku wracają do niego, odczuwając wielką radość i spełnienie.

Święty Mikołaj ma zaufanych pomocników. To Katarzyna i Marcin Dąbrowscy, którzy już po raz piąty wcielają się koordynatorów akcji. Od środy 28 XI rozpoczną dystrybucję listów. Można się z nimi kontaktować zarówno e-mailowo (marcin-dabrowski@tlen.pl) jak i telefonicznie (509 191 488). Koordynatorzy proszą o kontakt po godzinie 16.00. Co roku podkreślają, że we wcześniejszych godzinach zarabiają na paliwo do sań św. Mikołaja.

Galeria

zdjecie: 117459
zdjecie

Tadeusz Markiewicz

Zaręczony z samorządem, w poprzednim wcieleniu redaktor, wydawca, nieustająco marecki bloger

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry