Pielgrzymka do Włoch, 5 -16 lipca 2019 roku

Marek Kroczek AkcjaKatolicka

 3 grudnia 2018    15:37W dniach od 5 do 16 lipca 2019 roku zapraszamy na Pielgrzymkę do Włoch, której głównym celem jest nawiedzenie miejsc związanych z Świętym Janem Pawłem II, Św. Ojcem Pio oraz Sługą Bożym Księdzem Dolindo Ruotolo.

Trasa pielgrzymki obejmuje:
Werona - Spiazzi - Trydent - Riva Del Garda - Madonna
della Corona
- Sirmione - Florencja - Rzym - Watykan - Monte Cassino
- Neapol - San Giovanni Rotondo - Monte Sant'Angelo - Manoppello


Program Pielgrzymki:
(do pobrania w formacie pdf.)

1. (05.07) Wyjazd o godzinie 5.00 sprzed kościoła parafii Św. Izydora w Markach
/al. Piłsudskiego 93/. Nocleg w Austrii w Villach w pobliżu granicy z Włochami.

2. (06.07) Śniadanie. Przejazd do Werony. Zwiedzanie centrum historycznego - rzymski amfiteatr,  arena z I w. n.e., gdzie do dziś wystawiane są spektakle operowe, plac delle Erbe, bazylika Św. Zenona, most Castel Vecchio, plac dei Signori, słynny balkon Julii. Przejazd do Spiazzi. Obiadokolacja i nocleg w Spiazzi.

3. (07.07) Śniadanie. Rejs do Riva del Garda - krótki spacer po kurorcie. Przejazd do Trydentu. Wędrówka "cesarskim szlakiem" od zamku Buonconsiglio, dawnej rezydencji biskupów położonej na wzgórzu w północno-wschodniej części starówki. Poprzez via San Manci i via Belenzani  dotrzemy do Placu Katedralnego. Nawiedzimy katedrę San Vigillo w stylu romańskim (miejsce zgromadzeń soborowych). Na Placu katedralnym zobaczymy fontannę Neptuna, a także Palazzo Pretorio eksponujący XVI wieczne gobeliny i dzieła sztuki sakralnej ze skarbca katedry. Obiadokolacja i nocleg w Spiazzi.

4. (08.07) Śniadanie. Udamy się do prześlicznego sanktuarium Madonna della Corona położonego na stromej ścianie skalnej przy zboczu góry na wysokości 774 m n.p.m. Nazwa della Corona nadana została od pięknego usytuowania w koronie alpejskich szczytów. Sanktuarium to w 1988 r. nawiedził papież Jan Paweł II. Wyjazd do Sirmione - perełka nad Jeziorem Garda (to kilkutysięczne miasteczko leżące na cyplu wcinającym się głęboko w południową część jeziora). Historia tej miejscowości sięga IV-V w p.n.e. Najbardziej charakterystycznym punktem jest XIII wieczny zamek. Znajdują się tam też pozostałości rzymskich budowli.
Obiadokolacja i nocleg w Spiazzi.

5. (09.07) Śniadanie. Przejazd w okolice Rzymu. Po drodze zwiedzanie Florencji.
Obiadokolacja i nocleg.

6. (10.07) Wczesne śniadanie, lub pakiety śniadaniowe. Przejazd do Watykanu.
Udział w Audiencji Papieża Franciszka. Zwiedzanie Rzymu z przewodnikiem m.in. Bazylika Św. Piotra, grób Św. Jana Pawła II,Rzym Starożytny, Bazylika Św. Jana na Lateranie. Obiadokolacja i nocleg.

7. (11.07) Śniadanie. Przejazd do Neapolu, po drodze wizyta na Monte Cassino.
Zwiedzanie Neapolu. Nawiedzenie grobu  Ks. Dolindo.
Obiadokolacja i nocleg w San Giovanni Rotondo.

8. (12.07) Śniadanie. całodniowy pobyt w San Giovanni Rotondo. Rano Msza Św. w Kościele Antycznym- ulubionym kościółku Św. Ojca Pio. oraz wizyta w Monte Sant'Angelo, sanktuarium wykutym w skale, własnoręcznie poświęconym przez Św. Michała Archanioła, który objawił się w tym miejscu trzykrotnie.
Obiadokolacja i nocleg w San Giovanni Rotondo.

9. (13.07) Śniadanie. Przejazd nad morze (Cesenatico). Po drodze zwiedzanie Sanktuarium w  Manoppello -Sanktuarium Cudownego Oblicza Chrystusa. Obiadokolacja i nocleg.

10.  (14.07) Śniadanie. Całodzienny odpoczynek nad morzem. Obiadokolacja i nocleg

11.  (15.07) Śniadanie. Wyjazd do Czech. Obiadokolacja i nocleg.

12.  (16.07) Śniadanie , wyjazd do Polski. Msza Św. w Częstochowie.
Powrót do domu w godzinach wieczornych.

Zdjęcia w galerii zostały zrobione w czasie pielgrzymki Akcji Katolickiej do Włoch w 2013 roku. Autor Mirosław Kruś.

Serdecznie zapraszam do wspólnego pielgrzymowania.
Marek Kroczek. prezes POAK Marki

Galeria

zdjecie: 117546
fot. 1
fot. 2
fot. 3
fot. 4
fot. 5
fot. 6
fot. 7
fot. 8
zdjecie

Marek Kroczek

Współpracuje z portalem marki.net.pl od 2004 roku.
Prezes Mareckiej Akcji Katolickiej.
Radny, przewodniczący Komisji Oświaty Kultury i Sportu Rady Miasta Marki w latach 2006-2010. Pomysłodawca, realizator imprez rodzinno-rekreacyjnych, ogólnomiejskich konkursów międzyszkolnych i wielu innych przedsięwzięć. Organizator wyjazdów rodzinnych oraz pielgrzymek krajowych i międzynarodowych.

Autor hasła MARKOWE MARKI.
Z pasją pomaga innym... zapominając o sobie.
Miłośnik wszystkich zwierząt, dużych i małych.. tych co skaczą i fruwają...

akcja.marki.net.pl

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry