Jedno okienko elektroniczne

Włodzimierz Karpiński

 21 września 2009    05:23

W Urzędzie Miasta ruszyło właśnie "Jedno okienko" w wersji elektronicznej. Dla przedsiębiorców.

Od 31 marca 2009 r. każdy, kto rozpoczyna działalność gospodarczą, składa jeden zintegrowany wniosek EDG-1. Uruchomiony właśnie "generator wniosków" umożliwia jego bezbłędne wypełnienie. Wypełnianie odbywa się w przeglądarce internetowej.

Formularze "wymuszają" wpisanie właściwych danych np. numeru PESEL, albo NIP oraz dat. W każdym kroku można skorzystać z pomocy ekranowej i przeczytać wyjaśnienie w jaki sposób wypełnić widoczną na ekranie część formularza.

Dla osób które mają zarejestrowaną działalność zostały przygotowane oddzielne formularze związane z dokonaniem zmian, zawieszeniem, wznowieniem lub zamknięciem działalności gospodarczej.

Po wprowadzeniu niezbędnych informacji zostaje wygenerowany wniosek. Można go przesłać do urzędu w formie elektronicznej.

Informacje związane z ewidencją działalności gospodarczej dostępne są w Biuletynie Informacji Publicznej. Sam generator wniosków dostępny jest zarówno z poziomu BIP jak też bezpośrednio pod prostym adresem marki.edg-1.pl.

Mam nadzieję, że niedługo uruchomione zostaną kolejne "okienka elektroniczne". Dla pozostałych obywateli-mieszkańców miasta.

Włodzimierz Karpiński

Galeria

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry