Świąteczne kolędowanie

START:    30 grudnia 2018

MOK Marki MOK UMMarki

 21 grudnia 2018    16:39

Już 30 grudnia zapraszamy do wspólnego śpiewu kolęd i pastorałek u św. Izydora.

Chyba nic tak nie jednoczy wspólnoty mieszkańców w świątecznym okresie jak wspólne kolędowanie. Okazja ku temu nadarzy się w niedzielę, 30 grudnia, o godz. 19:00 w kościele Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny (parafia św. Izydora), gdzie odbędzie się koncert bożonarodzeniowy "Śpiewajcie i grajcie Mu...".


Burmistrz Jacek Orych oraz Marecki Ośrodek Kultury im. Tadeusza Lużyńskiego zaprosili do występu Męski Chór im. Józefa Gromali z Zielonki, który w mijającym roku obchodzi 70-lecie swojego istnienia. Chór ma w repertuarze pieśni religijne, patriotyczne i rozrywkowe. Wielokrotnie uświetniał ważne uroczystości kościelne i samorządowe na Mazowszu. Członkowie chóru śpiewali dwukrotnie papieżowi Janowi Pawłowi II podczas Jego pielgrzymek do ojczyzny.


Chór prowadzi znakomity specjalista, dyrygent Maciej Cegielski - wieloletni chórmistrz profesjonalnych zespołów chóralnych (m.in. Teatru Wielkiego, Operetki Warszawskiej, Teatru Muzycznego "Roma" w Warszawie oraz Opery na Zamku w Szczecinie).


Podczas występu w Markach usłyszymy najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki - zarówno te znane i śpiewane przy wigilijnym stole, jak i te mniej popularne i nieco już zapomniane.


Koncert rozpocznie się po wieczornej Mszy świętej około godziny 19:00 (Al. Marsz. J. Piłsudskiego 93). Serdecznie zapraszamy.


Galeria

zdjecie: 118012
fot. 1
zdjecie

MOK Marki

Marecki Ośrodek Kultury jest samorządową instytucją kultury. Powstał w 1984 roku. Naszą siedzibą jest zabytkowy, ponad stuletni budynek z piękną wieżyczką, mieszczący się w centrum miasta przy ul. Fabrycznej 2, róg ul. Piłsudskiego. Uchwałą Rady Miasta Marki z dnia 18 maja 2011 roku Marecki Ośrodek Kultury otrzymał imię Tadeusza Lużyńskiego - mareckiego artysty plastyka, pedagoga i społecznika.

MISJA
Misją Mareckiego Ośrodka Kultury jest kreowanie zainteresowań kulturą i sztuką, animacja
i edukacja kulturalna oraz upowszechnianie lokalnych tradycji.

Oferujemy udział w zajęciach stałych i cyklicznych, a także spotkaniach, koncertach, spektaklach teatralnych, wernisażach, sesjach warsztatowych i projektach. Przygotowujemy do udziału w kulturze artystycznej i zapewniamy kontakt ze sztuką i artystami.

ZAPRASZAMY DO KORZYSTANIA Z NASZEJ OFERTY
ZAPRASZAMY DO JEJ WSPÓŁTWORZENIA I WSPÓŁPRACY

Chcemy być miejscem pobudzającym lokalną aktywność, miejscem przerzucania mostów pomiędzy różnymi grupami mieszkańców. Czekamy na nowych partnerów, nowych uczestników i nowe propozycje.

mokmarki.pl

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry