Spotkanie przedszkolaków z historią Marek

Bogusława Sieroszewska StowarzyszenieMPS

 29 grudnia 2018    11:33

W mijającym roku 2018, Stowarzyszenie Marki-Pustelnik-Struga kilkakrotnie brało udział w spotkaniu z mareckimi przedszkolakami w celu zapoznania ich z historią naszego miasta.  A jak spotkanie dzieci z historią to najlepiej żywą historią - z Florą i Johnem Briggsami w strojach z epoki. Trzeba przyznać, że nic tak nie przemawia do wyobraźni jak kapelusze, cylindry, fraki, suknie na krynolinach, wachlarze, koronkowe rękawiczki czy parasolki.

Ostatnią wizytę w tym roku Flora i John Briggsowie (Bogusława Sieroszewska i Zbigniew Paciorek) złożyli w Przedszkolu Niepublicznym nr 11 Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi, mieszczącym się przy ul. Kasztanowej 21 w Markach Pustelniku, tuż obok niszczejącego Czerwonego Dworu.

Prelekcja historyczna z udziałem przedszkolaków przeradza się w ożywiony dialog i burzę mózgów, bo każde dziecko pragnie pochwalić się swoją wiedzą o Markach, albo spróbować odgadnąć co przedstawia herb Marek, kto mieszkał w Pałacyku nad rzeką, co produkowała fabryka braci Briggsów, etc.

Sprawdzonym planem rozmów o historii z małymi markowianami jest piosenka o Markach, zaczynająca się od słów: Marki-Pustelnik-Struga trójmiastem moim jest. 

(od lewej) Bogusława Sieroszewska w roli Flory Briggs,

siostra Zofia, Zbigniew Paciorek w roli Johna Briggsa

Galeria

zdjecie: 118108
fot. 1
fot. 2
fot. 3
fot. 4
fot. 5
fot. 6
fot. 7
fot. 8
fot. 9
zdjecie

Bogusława Sieroszewska

Wiceprezes Stowarzyszenia Marki-Pustelnik-Struga. Absolwentka filologii angielskiej Uniwersytetu Warszawskiego z dyplomami Cambridge. Zajmuje się nauczaniem języka angielskiego w Markach i Warszawie, również przez skype'a!

Pasja - najnowsza historia Polski: Żołnierze Niezłomni Powstania Antykomunistycznego, Sierpień'80, marecka historia angielskich Braci Briggsów, fabrykantów i dobrodziejów Marek, opisana osobiście w Roczniku Mareckim tom II.

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry