Stowarzyszenie "Rock-dzieciak"

Michał Męczyński RockDzieciak

 23 września 2009    15:44

Rock DzieciakStowarzyszenie "Rock-dzieciak" powstało w 2009 roku, jego głównym założeniem jest realizowanie działań profilaktycznych obejmujących tematykę uzależnień od alkoholu, narkotyków i innych substancji psychoaktywnych. Swoje założenia Stowarzyszenie będzie realizować poprzez pozaszkolne formy edukacji artystycznej, a konkretnie zainteresowanie młodych ludzi w przedziale wiekowym 10-18 lat muzyką rozrywkową /rock, pop, hip-hop/, technikami realizacji dźwięku. Działając jako klub/świetlica muzyczna chcemy umożliwić młodzieży rozwijanie swojej pasji, korzystanie z instrumentów oraz nowoczesnego sprzętu nagraniowego pod opieką ludzi, którzy od wielu lat zajmują się tworzeniem muzyki jak i realizowaniem działań o charakterze profilaktycznym.

Członkami Stowarzyszenia są ludzie, którzy utworzyli naszą organizację z miłości do muzyki, z pasji, ale także fachowcy zajmujący się tematyką uzależnień, psychologowie, terapeuci, osoby którym nieobojętne jest dobro młodzieży, ich start w dorosłe życie bez obciążeń jakimi są uzależnienia. Współczesna młodzież narażona jest na stres wynikający z nauki, rówieśniczej przemocy, często również spotyka się z brakiem zainteresowania i uwagi tak ze strony pedagogów jak i rodziców. Dlatego właśnie powstało takie miejsce jak Rock-dzieciak, miejsce gdzie wszystkie złe emocje, obojętność otoczenia mogą znaleźć swoje ujście poprzez realizowanie własnych marzeń, pasji, potrzeb.

Siedzibą Stowarzyszenia jest lokal znajdujący się przy ul. Dużej 1 w Markach, w budynku produkcyjnym zakładów Premed / w pobliżu zajezdni autobusowej linii 732 /. Jest to bardzo atrakcyjna lokalizacja ze względu na swój industrialny klimat, sprzyjający działaniom jakie realizować będzie Stowarzyszenie. Na 200 m2 znajdują się dwa pomieszczenia zaadaptowane do potrzeb realizacji nagrań: 20 m2 live room oraz 15m2 pomieszczenie odsłuchowe/reżyserka. Największym pomieszczeniem jest 140 m2 sala , która będzie służyć jako miejsce dla wykładów, koncertów, spotkań, warsztatów, prób itp. Lokal wyposażony jest również w węzeł sanitarny.

Na pierwsze zajęcia zapraszamy już od 2-go listopada 2009 roku. Osoby chętne do podjęcia współpracy ze Stowarzyszeniem oraz młodzież zainteresowaną uczestniczeniem w naszych warsztatach prosimy o kontakt:

STOWARZYSZENIE ROCK-DZIECIAK
UL. DUŻA 1
05-260 MARKI
KRS 0000336341

Michał Męczyński - prezes Stowarzyszenia
Tel. 0-501-286-272, michal@rock-dzieciak.pl

Jakub Sieluk - wiceprezes Stowarzyszenia
TEL. 0-508-135-926, kuba@rock-dzieciak.pl

E-mail : info@rock-dzieciak.pl
www.rock-dzieciak.pl

Galeria

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry