V Ogólnopolskie Michalickie warsztaty liturgiczno-muzyczne w Markach

Krzysztof Bychowski KsiężaMichalici

 23 września 2009    16:12

Ruszyły zapisy na piątą edycję Ogólnopolskich Michalickich Warsztatów Liturgiczno-Muzycznych, które odbędą się w dniach 8-11 października 2009 roku w Markach. Organizatorem czterodniowych zajęć jest Towarzystwo Powściągliwość i Praca Księży Michalitów przy współpracy z Miastem Marki i Gminą Radzymin. Program adresowany jest do młodzieży z całej Polski. Na zakończenie, w niedzielę 11 października młodzież zaprezentuje swoje osiągnięcia w czasie Papieskiego Koncertu Modlitewnego o godz. 12.00, który odbędzie się w Kościele św. Izydora w Markach. Koncert poprzedzi uroczysta Msza św. pod przewodnictwem Ordynariusza Diecezji Warszawsko-Praskiej Księdza Arcybiskupa Henryka Hosera.

Czterodniowe warsztaty poprowadzą krakowscy dyrygenci i kompozytorzy: Piotr Pałka, Hubert Kowalski i Magdalena Makarewicz-Sternicka. W programie uczestniczył będzie również Piotr Dołęgowski, nauczyciel Zespołu Szkół Muzycznych im. Karola Szymanowskiego w Toruniu. Dla podniesienia rangi warsztatów organizatorzy zaprosili Orkiestrę Symfoniczną Zespołu Szkół Muzycznych im. Karola Szymanowskiego w Toruniu, która zasili pozostałych instrumentalistów w czasie zajęć, prób i koncertu finałowego.

Konferencję na temat liturgii i muzyki kościelnej wygłosi Jan Pospieszalski, który uczestniczył już w czterech poprzednich edycjach warsztatów. Pan Pospieszalski poprowadzi również niedzielny koncert.

Szczególnym gościem warsztatów będzie Jacek Sowiźrał (Niemcy) - solista operowy, który poprowadzi zajęcia związane z właściwym regulowaniem oddechu w czasie śpiewu, poprawną dykcją muzyczną i literacką. Solista zaśpiewa z uczestnikami w czasie koncertu finałowego.

Warsztaty organizowane są dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Miasta Marki i Gminy Radzymin.

Zgłoszenia do 5 października 2009 roku
Dla młodzieży z Miasta i Gminy Radzymin warsztaty są darmowe
Karta zgłoszenia i bliższe informacje na:
www.oltarz.pl oraz www.michalici.pl

Galeria

fot. 1
fot. 2
fot. 3
zdjecie

Krzysztof Bychowski

Rednacz portalu, jeden z jego pomysłodawców i twórców - odpowiedzialny za stronę techniczną i organizacyjną całego przedsięwzięcia.

Mieszkaniec Marek od 1995 roku, właściciel firmy zajmującej się tworzeniem stron internetowych - ACTIVENET www.avn.pl

@ RedNacz małpa marki kropka net kropka pl, 501 271 048

www.avn.pl

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry