Ojciec, czyli o Pieronku - spotkanie z Szymonem J.Wróblem

Małgorzata Rowicka Biblioteka

 19 lutego 2019    13:43

14 lutego w Bibliotece Publicznej Miasta Marki mieliśmy zaszczyt gościć Pana Szymona Joachima Wróbla. Pochodzący z Jeleśni Pan Szymon jest dziennikarzem, scenarzystą i reżyserem m.in. filmów dokumentalnych "Jego oczami", "Z domu", "Ojciec, czyli o Pieronku". Literacko debiutował książką "Jego oczami", która opowiada o ks. Józefie Tischnerze i przygodach na planie filmu dokumentalnego pod tym samym tytułem.

W październiku 2018 roku trafiła do księgarń w całej Polsce kolejna książka Pana Szymona Wróbla - "Ojciec, czyli o Pieronku" - powstała również na bazie filmu dokumentalnego, ale dodatkowo uzupełniona o rozmowy, m.in. z Januszem Gajosem, ks. Adamem Bonieckim, Jackiem Żakowskim, Jerzym Owsiakiem, prof. Tadeuszem Gadaczem, Moniką Olejnik czy prezydentem Aleksandrem Kwaśniewskim. Autor opowiedział nam  o idei tego projektu, jego realizacji, różnych niuansach i ciekawostkach z nim związanych. W uzupełnieniu Ilustrował to fragmentami materiałów filmowych.
To właśnie książki i filmy naszego gościa były głównym - choć zapewniamy, że nie jedynym- tematem naszego spotkania.  Upłynęło ono w miłej i kameralnej, czasem wręcz humorystycznej atmosferze. Nie zabrakło ciekawych tematów do dyskusji, zarówno ze strony autora, jak również uczestników. Po zamknięciu oficjalnej części spotkania, swobodna rozmowa jeszcze na chwilę przeniosła się w kuluary. Nie obyło się oczywiście bez dedykacji czy pamiątkowych fotografii.

W spotkaniu uczestniczyli mieszkańcy oraz Burmistrz Marek p. Jacek Orych.  Wszystkim serdecznie dziękujemy. Gorąco polecamy książki Pana Szymona - zarówno najnowsza "Ojciec, czyli o Pieronku", jak i "Jego oczami" będą dostępne we wszystkich 3 placówkach Biblioteki Publicznej Miasta Marki. Zapraszamy naszych Czytelników do zapoznania się z nimi.

Tekst: JBB

Galeria

zdjecie: 119191
fot. 1
fot. 2
fot. 3
fot. 4
fot. 5
fot. 6
fot. 7
fot. 8
fot. 9

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry