XIII Prezentacje Plastyki Mareckiej - Wernisaż II

MOK Marki MOK

 20 lutego 2019    15:31

Zapraszamy 24 lutego (niedziela), godz. 18.00 na Wernisaż I w ramach dwudniowego wydarzenia.

W programie Wernisażu I m.in.
PREZENTACJA TWÓRCZOŚCI ARTYSTÓW
KONCERT Z PAZUREM
wystąpią: Aleksandra Jankowska, Agnieszka Lużyńska, Jerzy Łazewski, Krzysztof Zajkowski

XIII Prezentacje Plastyki Mareckiej pod Honorowym Patronatem Jacka Orycha Burmistrza Miasta Marki, to cykliczna impreza, odbywająca się Galerii Mareckiego Ośrodka Kultury (tradycja sięga 1994 roku). Daje szansę zaprezentowania swojej twórczości zarówno profesjonalistom, jak i zdolnym amatorom, związanym z Markami poprzez miejsce urodzenia, zamieszkania, pracy lub inne ważne więzi. Pokazujemy zjawiska z różnych dziedzin sztuk wizualnych: klasyczne malarstwo i rysunek, fotografię, techniki komputerowe a także batik i tkaninę artystyczną. W tym roku dołączyliśmy możliwość prezentacji form przestrzennych. Prezentacje integrują mareckie środowisko artystyczne - łączą style i pokolenia.
Motywem przewodnim obecnej, TRZYNASTEJ edycji, są (czarne) koty. Niektórzy artyści odnieśli się do tego i oprócz głównej wystawy, mamy małą kocią ekspozycję.
W wystawie A.D. 2019 bierze udział 36 czynnych twórców, a historyczna część Prezentacji poświęcona jest dalszym trzem osobom, w tym patronowi MOK - Tadeuszowi Lużyńskiemu. Wśród uczestników mamy aż 10 nowych artystów i 26 osób, które uczestniczą w Prezentacjach po raz kolejny. Zapraszamy!


obowiązują bezpłatne wejściówki
rezerwacja i odbiór wejściówek w sekretariacie MOK do dnia 22 lutego
www.mokmarki.pl
FB https://www.facebook.com/mokmarki

 


 

 

 

 

Galeria

zdjecie: 119273
fot. 1
zdjecie

MOK Marki

Marecki Ośrodek Kultury jest samorządową instytucją kultury. Powstał w 1984 roku. Naszą siedzibą jest zabytkowy, ponad stuletni budynek z piękną wieżyczką, mieszczący się w centrum miasta przy ul. Fabrycznej 2, róg ul. Piłsudskiego. Uchwałą Rady Miasta Marki z dnia 18 maja 2011 roku Marecki Ośrodek Kultury otrzymał imię Tadeusza Lużyńskiego - mareckiego artysty plastyka, pedagoga i społecznika.

MISJA
Misją Mareckiego Ośrodka Kultury jest kreowanie zainteresowań kulturą i sztuką, animacja
i edukacja kulturalna oraz upowszechnianie lokalnych tradycji.

Oferujemy udział w zajęciach stałych i cyklicznych, a także spotkaniach, koncertach, spektaklach teatralnych, wernisażach, sesjach warsztatowych i projektach. Przygotowujemy do udziału w kulturze artystycznej i zapewniamy kontakt ze sztuką i artystami.

ZAPRASZAMY DO KORZYSTANIA Z NASZEJ OFERTY
ZAPRASZAMY DO JEJ WSPÓŁTWORZENIA I WSPÓŁPRACY

Chcemy być miejscem pobudzającym lokalną aktywność, miejscem przerzucania mostów pomiędzy różnymi grupami mieszkańców. Czekamy na nowych partnerów, nowych uczestników i nowe propozycje.

mokmarki.pl

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry