Droga za cmentarzem ? ciąg dalszy działań?

Arkadiusz Werelich PowiatWołomiński

 5 marca 2019    14:37

Wczorajsze spotkanie w sprawie drogi leśnej za cmentarzem w Markach, która jest przedłużeniem ul. Kroczewskiej na warszawskiej Białołęce. Wspomniana droga znajduje się administracyjnie w granicach Białołęki, ale jest również ważna dla naszego miasta. Przy dzisiejszych remontach ul. Głębockiej oraz ciągu ulic Sosnowa/Kościuszki jest ona jedynym połączeniem z tym rejonem Białołęki dla jadących od strony Warszawy. To objazd, który z całą pewnością przydałby się w obecnej sytuacji. Przypomnę, że droga leśna jest w zarządzie Nadleśnictwa Drewnica, ale w wyniku wielu wcześniejszych działań udało się znaleźć rozwiązanie na doprowadzenie do porządku tego tematu. Nadleśnictwo jest gotowe wydzierżawić drogę samorządowi, co pozwoli na poprawę stanu nawierzchni drogi. Spotkanie w gronie Burmistrza Dzielnicy Białołęka Grzegorza Kucy oraz Burmistrza Marek Jacka Orycha  to kolejny krok w tej sprawie. Białołęka wystąpi do Nadleśnictwa z pismem o warunki dzierżawy, co pozwoli na stworzenie porozumienia pomiędzy naszym miastem, a dzielnicą na podział kosztów związanych z dzierżawą i poprawą nawierzchni. Tematem tym zajmuje się już dłuższy czas, bo sprawa jest bardzo złożona i wymagała oraz wymaga działań na wielu poziomach. Mam jednak nadzieję, że uda się doprowadzić do szczęśliwego zakończenia tej sprawy z korzyścią dla Mieszkańców naszego miasta, ale i sąsiedniej Białołęki

Galeria

zdjecie: 119640
zdjecie

Arkadiusz Werelich

Oddany lokalnym sprawom, samorządowiec, radny powiatu wołomińskiego, społecznik.

www.werelich.net

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry