KARNAWAŁ kończy się, ale pozostają wspomnienia z V BALU MARKOWIAKA 2019 - fotorelacja.

Bogusława Sieroszewska StowarzyszenieMPS

 5 marca 2019    23:55

 

Już po raz piąty, Stowarzyszenie Marki-Pustelnik-Struga zorganizowało 23 lutego br., Karnawałowy Bal Markowiaka,  trwający do białego rana i, jak przystało na staropolską tradycję, przy suto zastawionych stołach. Miejscem balów od czterech  lat jest stylowo wykończona Osada Augustów, położona za lasem, za mareckim cmentarzem.

Tradycyjnie Bal rozpoczął się nieśmiertelnym,  ponadczasowym Polonezem, w którym biorą udział wszyscy goście, bez wyjątku.

Niewątpliwie, uczestników balu w tym roku, oczarowała kapela "Aviator", która przybyła spod samego Grójca! Doborem utworów i pięknem czystych głosów trafiła w gusta wszystkich gości, a biesiadnym śpiewaniem przy akompaniamencie akordeonu i tamburynów porwała biesiadników przy stołach do istnego "szaleństwa", wypływającego z bezbrzeżnej radości wspólnego śpiewania.

Jak co roku, wybrana została Królowa i Król Balu Markowiaka, którymi zostali seniorzy balu: Edward z Marek (l.82) ze swoją stryjenką Czesławą z Józefowa (l. 85). Ku zdumieniu wszystkich  uczestników balu, wielu wyrazów szacunku i okazywanej atencji, seniorzy przetańczyli dzielnie całą noc!

Tradycją balu są konkursy historyczne o Markach - o rodzinie Briggsów, jak również o kościele parafii św. Izydora, przeprowadzane przez Prezesa Stowarzyszenia Marki-Pustelnik-Struga, regionalistę i historyka, Zbigniewa Paciorka. Wiedza i chęć uczestniczenia w konkursach nagradzane są różnorodnymi, atrakcyjnymi nagrodami, w tym ostatni egzemplarz Rocznika Mareckiego Tom I.

Z całego serca dziękujemy sponsorom nagród dla uczestników V Karnawałowego Balu Markowiaka, a są nimi: 

         1.   FR Detailing ze Strugi, ul. Piłsudskiego 201 -sponsorzy 2 voucherów na mycie samochodu, każdy  o wartości 500 zł
         2. Salon kosmetyczny - vouchery za 30 zł dla każdej z pań i bezpłatna konsultacja
         3. Marek Buczek - stół wiejski
         4. Firma R&M Robert Mielczarek - 10 krawatów

Szczególne podziękowanie za organizację Balów Markowiaka należy się Agnieszce Szafrańskiej i Tomaszowi Paciorkowi. Już dziś zapraszamy na VI Bal Markowiaka w karnawale okrągłego roku 2020!

Zdjęcia: Bogusława Sieroszewska, Jolanta Staniszewska

Galeria

zdjecie: 119645
fot. 1
fot. 2
fot. 3
fot. 4
fot. 5
fot. 6
fot. 7
fot. 8
fot. 9
fot. 10
fot. 11
fot. 12
fot. 13
fot. 14
fot. 15
fot. 16
fot. 17
fot. 18
fot. 19
fot. 20
fot. 21
fot. 22
fot. 23
fot. 24
fot. 25
fot. 26
fot. 27
fot. 28
fot. 29
fot. 30
fot. 31
fot. 32
fot. 33
fot. 34
fot. 35
fot. 36
fot. 37
fot. 38
fot. 39
fot. 40
fot. 41
fot. 42
fot. 43
fot. 44
fot. 45
fot. 46
fot. 47
fot. 48
fot. 49
fot. 50
zdjecie

Bogusława Sieroszewska

Wiceprezes Stowarzyszenia Marki-Pustelnik-Struga. Absolwentka filologii angielskiej Uniwersytetu Warszawskiego z dyplomami Cambridge. Zajmuje się nauczaniem języka angielskiego w Markach i Warszawie, również przez skype'a!

Pasja - najnowsza historia Polski: Żołnierze Niezłomni Powstania Antykomunistycznego, Sierpień'80, marecka historia angielskich Braci Briggsów, fabrykantów i dobrodziejów Marek, opisana osobiście w Roczniku Mareckim tom II.

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry