Zaproszenie na Rajd Rowerowy Szlakiem Bitwy Warszawskiej

Rafał Redeł

 31 sierpnia 2005    12:27

Stowarzyszenie Przyjaciół Ossowa, Towarzystwa Przyjaciół Radzymina, Towarzystwo Przyjaciół ZielonkiStowarzyszenie Przyjaciół Ossowa, Towarzystwa Przyjaciół Radzymina, Towarzystwo Przyjaciół Zielonki zapraszają do udziału w Rajdzie Rowerowym Szlakiem Bitwy Warszawskiej organizowanym w sobotę 17 września 2005 roku.

  1. 17 września 2005 roku organizujemy całodzienny Rajd rowerowy ? Szlakiem Bitwy Warszawskiej - na trasie Ossów ? Radzymin ? Zielonka /około 45 km/. Rocznica Bitwy przypada w sierpniu, gdy są wakacje, więc proponujemy I połowę września.
  2. Celem Rajdu są: utrwalanie pamięci Bitwy Warszawskiej, promocja walorów przyrodniczych, turystycznych i kulturowych powiatu wołomińskiego, propagowanie aktywnej formy wypoczynku i zdrowego trybu życia oraz integracja społeczności. Impreza ma walory: dydaktyczne /poznawanie historii/, integracyjne /wspólna impreza powiatowa/ i promocyjne /Bitwy, regionu, GP, Wieści/
  3. Impreza ma charakter otwarty ale w szczególności adresowana jest do młodzieży szkół średnich i najstarszej gimnazjalnej. Młodzież spotyka się z opiekunami w Ossowie, wystartuje o godzinie 10.00 i rowerami przejedzie do Radzymina i z powrotem przez Wólkę Radzymińską do Zielonki. /Dalej można wracać PKP/. Istnieje możliwość dołączenia do uczestników na trasie np. Kobyłka i Wołomin w Kobyłce, Marki w Markach, itp.
  4. Przewidujemy patronat Starosty i GP Cudu nad Wisłą oraz patronat medialny Wieści Podwarszawskich.
  5. Każdy uczestnik Rajdu zobowiązany będzie wpłacić wpisowe w wysokości 2 zł. Uczestnicy otrzymają okolicznościowe pamiątkowe plakietki, ewentualnie koszulki, promujące imprezę i GP ?Cudu nad Wisłą?.
  6. O szczegółach organizacyjnych i Regulaminie Rajdu szkoły zostaną poinformowane pod koniec sierpnia. Regulamin Rajdu będzie dostępny na stronach internetowych organizatorów od 1 sierpnia. Uprzejmie prosimy o uwzględnienie ewentualnego udziału w Rajdzie w planach wychowawczych .

Zamiarem organizatorów jest wpisanie Rajdu na stałe do kalendarza imprez związanych z obchodami rocznicy Bitwy Warszawskiej. Lista organizatorów nie jest zamknięta, a inicjatorzy zapraszają do przyłączenia się do współorganizacji Rajdu Towarzystwa Miłośników z sąsiednich miejscowości, a do udziału głównie młodzież szkół gimnazjalnych i średnich.

Stowarzyszenie Przyjaciół Ossowa, Towarzystwa Przyjaciół Radzymina, Towarzystwo Przyjaciół Zielonki

Galeria

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry