Wyjazd na Misterium Męki Pańskiej do Góry Kalwarii

START:    13 kwietnia 2019

Paweł Pniewski MOK

 15 marca 2019    10:24

Zapraszamy do udziału w największym ulicznym misterium pasyjnym na Mazowszu.

Historia organizowania w Górze Kalwarii Misterium Męki Pańskiej sięga XVII wieku, kiedy to miasto nazywane wówczas Nową Jerozolimą, uznawane było za jedno z najważniejszych sanktuariów pasyjnych na Mazowszu. Kilka lat temu powrócono do tej tradycji. Aktorzy amatorzy odgrywają wielkie uliczne misterium pasyjne na rynku wcielając się w rolę postaci znanych z Nowego Testamentu. Tworząc scenariusz inscenizacji wykorzystano teksty z przedwojennych misteriów oraz pieśni oparte na tradycyjnych, polskich motywach muzycznych. Udział w tym niezwykłym misterium wprowadzi nas do głębokiego przeżycia Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

Wyjazd do Góry Kalwarii odbędzie się 13 kwietnia 2019 r. o godzinie 12:00 spod parkingu przy Bibliotece Publicznej (ul. Lisa Kuli 3). Po drodze odwiedzimy tężnię solankową w Parku Zdrojowym im. hrabiego Witolda Skórzewskiego w Konstancinie-Jeziornie. Koszt wycieczki 30 zł (w cenie przejazd autokarem, ubezpieczenie, bilet wstępu do tężni solankowej). Zapisy w sekretariacie Mareckiego Ośrodka Kultury im. Tadeusza Lużyńskiego (ul. Fabryczna 2, tel. 22 781 14 06).

Galeria

zdjecie: 120115
zdjecie

Paweł Pniewski

Paweł Pniewski, przewodniczący Rady Miasta Marki, prezes zarządu stowarzyszenia Grupa Marki 2020, członek Mareckiego Stowarzyszenia Gospodarczego.
Społecznik, podróżnik, wielbiciel kultury kulinarnej.
Związany z mareckim samorządem od 2010 roku. Z portalem współpracuje od 2009 roku.

pniewski.wordpress.com

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry