Historyk LESZEK ŻEBROWSKI znowu w Markach z prelekcją pt. FAKTY i MITY o ŻOŁNIERZACH WYKLĘTYCH - efekt stalinowskiej propagand

Bogusława Sieroszewska StowarzyszenieMPS DzieńPamięciZW

 15 marca 2019    23:55

 LESZEK   ŻEBROWSKI   w   MARKACH

Na prośbę warszawskiego koła Ruchu Narodowego, dnia 7 marca br., w Centrum Aktywności Fabryczna 3  zostało zorganizowane kolejne mareckie spotkanie z historykiem i publicystą Leszkiem Żebrowskim.

Historyk opowiedział o walce żołnierzy antykomunistycznego podziemia po 1944 roku oraz represjach jakie ich spotkały ze strony władz PRL-u. Odnosił się także do bieżącej sytuacji politycznej. Przyznał, że III RP jest instytucjonalnym i kadrowym następstwem okresu PRL. Według jego opinii, III RP tak została skonstruowana, że nikomu ze zbrodniarzy poprzedniego ustroju nic się nie stało, wręcz przeciwnie. Historyk stwierdził także, że dzisiejsze "mity powielane na temat Żołnierzy Wyklętych są efektem stalinowskiej propagandy, która była kontynuowana w latach 90-tych. Zobacz niemal dwugodzinne spotkanie z Leszkiem Żebrowskim nagrane przez tubę Marek:

 Kliknij tutaj

   

 Leszek  Żebrowski

zdjęcia i film: tuba Marek

Galeria

zdjecie: 120163
fot. 1
fot. 2
fot. 3
zdjecie

Bogusława Sieroszewska

Wiceprezes Stowarzyszenia Marki-Pustelnik-Struga. Absolwentka filologii angielskiej Uniwersytetu Warszawskiego z dyplomami Cambridge. Zajmuje się nauczaniem języka angielskiego w Markach i Warszawie, również przez skype'a!

Pasja - najnowsza historia Polski: Żołnierze Niezłomni Powstania Antykomunistycznego, Sierpień'80, marecka historia angielskich Braci Briggsów, fabrykantów i dobrodziejów Marek, opisana osobiście w Roczniku Mareckim tom II.

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry