Odliczenie wody z podlicznika - poprawka do uchwały śmieciowej

Mikołaj Szczepanowski

 17 marca 2019    19:12Negatywna ocena zmiany metody ustalania opłaty śmieciowej (link do stanowiska Klubu Radnych MWS) nie zwalnia mnie z obowiązku szukania rozwiązań usprawniających jej działanie. Takim sposobem jest możliwość odliczenia wody bezpowrotnie zużytej tj. zużytej na cele gospodarcze (podlewanie ogródka etc.). Taka możliwość została wpisana w wielu miejscowościach, w których też metoda ustalania opłaty śmieciowej oparta jest na zużyciu wody, chociażby w sąsiednim Radzyminie. Nie znam przyczyn pominięcia tego zapisu w uchwale zaproponowanej przez Burmistrza.

Oczywiście wiem, że zgłoszona przeze ze mnie zmiana nie jest odpowiedzią na wszystkie problemy, ale wielu mieszkańców zwracała uwagę na tę kwestię. Także podczas dyskusji nad projektem uchwały zmieniającej metodę ustalania opłaty wielu radnych - także tych, którzy ostatecznie poprali uchwałę - pytało o możliwość odliczenia wody z podliczników. Dlatego liczę, że sporządzony przeze mnie projekt zmian spotka się z przychylnością Rady Miasta.

Mikołaj Szczepanowski

  

Galeria

zdjecie: 120183
fot. 1
fot. 2
fot. 3
zdjecie

Mikołaj Szczepanowski

Mikołaj Szczepanowski - współpracuje z portalem od 2006 roku

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry