Msza Wędrującego według Edwarda Stachury w MOK

START:    7 kwietnia 2019

MOK Marki MOK

 21 marca 2019    12:11

"Msza Wędrującego" Chodakowskiej, Stachury i Ziemlańskiego to klasyka polskiej muzyki i poezji.  Pojawiła się w Teatrze Stara Prochownia w Warszawie w 1982 roku. I jest grana nieprzerwanie do dzisiaj. Monodram-recital  powstał z myślą o Annie Chodakowskiej. Scenariusz w oparciu o teksty "Missa Pagana" opracował reżyser przedstawienia - Krzysztof Bukowski. Muzykę skomponował towarzyszący artystce wirtuoz gitary Roman Ziemlański.  W znakomitej interpretacji dwojga wykonawców odnaleźć można to, co w twórczości tego poety najważniejsze - alegoryczną podróż w głąb ludzkiej duszy.

Zapraszamy do Mareckiego Ośrodka Kultury w niedzielę 7 kwietnia o godz. 18.00.

Obowiązują bilety w cenie 10 zł do nabycia w sekretariacie MOK, tel. 22 781 14 06
oraz KUP BILET - ONLINE na www.ewejsciowki.pl
więcej informacji www.mokmarki.pl
FB https://www.facebook.com/mokmarki

 

 

 

Galeria

zdjecie: 120317
fot. 1
fot. 2
zdjecie

MOK Marki

Marecki Ośrodek Kultury jest samorządową instytucją kultury. Powstał w 1984 roku. Naszą siedzibą jest zabytkowy, ponad stuletni budynek z piękną wieżyczką, mieszczący się w centrum miasta przy ul. Fabrycznej 2, róg ul. Piłsudskiego. Uchwałą Rady Miasta Marki z dnia 18 maja 2011 roku Marecki Ośrodek Kultury otrzymał imię Tadeusza Lużyńskiego - mareckiego artysty plastyka, pedagoga i społecznika.

MISJA
Misją Mareckiego Ośrodka Kultury jest kreowanie zainteresowań kulturą i sztuką, animacja
i edukacja kulturalna oraz upowszechnianie lokalnych tradycji.

Oferujemy udział w zajęciach stałych i cyklicznych, a także spotkaniach, koncertach, spektaklach teatralnych, wernisażach, sesjach warsztatowych i projektach. Przygotowujemy do udziału w kulturze artystycznej i zapewniamy kontakt ze sztuką i artystami.

ZAPRASZAMY DO KORZYSTANIA Z NASZEJ OFERTY
ZAPRASZAMY DO JEJ WSPÓŁTWORZENIA I WSPÓŁPRACY

Chcemy być miejscem pobudzającym lokalną aktywność, miejscem przerzucania mostów pomiędzy różnymi grupami mieszkańców. Czekamy na nowych partnerów, nowych uczestników i nowe propozycje.

mokmarki.pl

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry