ODCIEŃ NA PALECIE BARW

START:    25 kwietnia 2019

Małgorzata Rowicka Biblioteka

 11 kwietnia 2019    14:54

Serdecznie zapraszamy 25 kwietnia o godz. 18:00 na poetycki wieczór autorski "ODCIEŃ NA PALECIE BARW" Klaudii Natalii Jaissle. Podczas wieczoru będą prezentowane również prace plastyczne autorki. 

 

Kilka słów wstępu o nadchodzącym spotkaniu napisała sama poetka:

?Tytuł spotkania Odcień na palecie barw odnosi się raczej do malarstwa, niż do poezji. Tak więc chciałabym od razu wyjaśnić, dlaczego wybrałam ten tytuł. Jest to bowiem odniesienie do moich dwóch ostatnich publikacji.

Na początku kilka słów o malarstwie. Malarstwo odgrywa ogromną rolę w moim życiu. Od dzieciństwa obcuję z obrazami dzięki mojej Mamie, Zofii Chojnowskiej. Jest ona malarką i ikonopisarką. To jej zadedykowałam mój ostatni zbiór wierszy i esejów pt.: Odcień.

Jako, że do tej pory talentu malarskiego w sobie nie odkryłam, postanowiłam tworzyć obrazy inną drogą. Obrazy z koralików są efektem wielu godzin ciężkiej pracy. Każdy koralik musi być nanizany z osobna na żyłkę, a później jest wszyty w tło z materiału. Jest to żmudna praca, wymaga wiele cierpliwości, lecz daje dużo satysfakcji. Kolory mienią się na różne sposoby w zależności od pory dnia czy rodzaju światła.

Teraz wróćmy do poezji. Moje wiersze staram się pisać tak, aby czytelnik miał możliwość zobaczyć obraz w swej wyobraźni. Staram się również nawiązać do kolorów, które odpowiadają różnym stanom duszy i odwołują się do odmiennych emocji.

Program wieczoru jest podzielony na trzy kolory: niebieski, czerwony oraz żółty. Będzie to wędrówka od stanu smutnego, pogrążenia w ciemności. Następnie miłość i szczęście odnalezione w świecie wyobraźni pozwoli nam na dotarcie do światłości i natchnienia.?

Galeria

zdjecie: 120744

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry